17 Nisan 2015

Halk arasında en çok merak edilen bir konudur düzenli seks ve arkasında gelen mutluluk salgıları oluşumu. Gerçekten düzenli seks ne derece mutluluk sağlar. Uzman gözüyle yapılan araştırmalarda, düzenli seks yapan bireylerde mutluluk hormonlarının salgılanması sonucunda hem bedenen hem de ruhen rahatladığı gözlemlenmiştir. Farklı bir bakış açısıyla da konu cinselliğe geldiğinde, işleyen demir ışıldar felsefesinde bir gerçek var mıdır? Bu bizi tedirgin eden bir deyiştir. Fiziksel olarak bedenimizin işlevlerini gerektiği gibi kullandığımızda daha iyi çalıştığı kesindir. Kadınlarda, bunları kullandığı zaman vajinal doku daha iyi kayganlaşır ve bedensel yapının bütünlüğünü daha iyi korunur. Erkeklerde, cinsel ilişki oldukça düzenli olduğu zaman, genellikle daha hızlı sertleşme ve boşalma ile her ikisini de daha sık tekrarlama yeteneği görülür.

Düzenli Seks Mutluluk İçin Yeterli Midir

Dr. June Reinisch'in bu konudaki yorumu şöyledir. Yaşlıca erkeklerin bazılarında düzenli seks, boşalma ve orgazm, prostat sağlığı açısından yararlı olabilir. Dr. Estelle Ramey, bu konuyu kestirip atıyor. İşleyen demir ışıldar sözü, kesinlikle doğrudur. Vajinal ortam menopozdan sonra daha az nemlenir; östrojen tedavisinde bile vajinal salgılarda azalma görülür. Vajinal mukozanın uyarılması sürtünme yapılması halinde, salgılama oranının artması, ilginç bir durumdur; öyleyse ne kadar çok düzenli seks yaparsanız, bundan sonra bunu daha kolay yapabilirsiniz. Bu, hormonları tükenmiş kadınlar için de geçerlidir.Eğer dölyollarında bir miktar kayganlaşma yeteneği varsa, ve belki de yapay bir nemlendirici kullanırlarsa ve sık seks yaparlarsa, vajinal mukozaları tersi durumda olacağı kadar çabuk kurumayacaktır.

Düzenli Seks Ve Faydaları Nelerdir

Düzenli seks haftanın veya günün belli periyodlarında ve sıklıklarında yapılan ( bireyler kendilerine göre bir çizgi belirler ) bireylerin cinsel tatmin açısından daha mutlu olmalarını sağlayan bir olgudur. Her birey kendi cinsel ilişki düzenini kendi belirler ve ona göre de düzenli seks ve sağladığı mutluluğu yakalama şansına sahip olur. Düzenli seks bireylere cinsel tatminin dışında, bedensel ve ruhen faydaları gözüken bir olgudur. Daha dinç olmanızı ve tüm vücudun yapılan düzenli seks ile birlikte çalışması anlamını taşır. Buda sizlerin hem bedenen hem de ruhen sağlıklı ve mutlu yaşamanız için yeterlidir. Düzenli seks sağlık açısından da sizlere faydalar sunmaktadır. Haftada en az 4 kez düzenli seks yapanlar arasında yapılan araştırmalarda erkeklerde prostat kanseri riskinin azaldığı ve bağışıklık sisteminin güçlendiği olgusuyla karşılaşılmıştır.

 

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici