Neden Bazı Kadınlar Hiç Evlenmezler

24 Nisan 2015

Neden bazı kadınlar hiç evlenmezler. Bu sorunun yanıtı kolayca verilemez. Bir kadının du­yabileceği en tatlı söz benimle evlenir misin sevgilim? cümlesidir. Buna rağmen Amerika'da bu cümleyi duyma­mış veya duymuş olsa bile dinlememiş dokuz milyon ka­dın vardır. Bunların çoğu sağlıklı, zeki, çekici, fakat seçtikleri yaşam tarzıyla, inatla toplumun yaşantısına ters bir yolda yaşantılarını sürdüren kadınlardır. Herhalde ken­dilerine göre bazı ciddi nedenlerden dolayı böylesine zor ve dramatik bir yaşantıyı sürdürmektedirler. Amerikan biçi­mi yaşantı, Nuh'un gemisindeki gibi çifter çifter yaşamak üzere planlanıp, düzenlenmiştir. Spor arabalardan tutunda çift kişilik büyük yataklara kadar her eşya ve eğlence ara­cı kadınla erkeğin birlikte zevk alacaklan şekilde düşünülüp yapılmıştır.

Neden Bazı Kadınlar Hiç Evlenmezler Olgusu Ne Kadar Doğru

Peki, neden bazı kadınlar hiç evlenmezler düşüncesi ve bu kadar isteğin altında doğru bir seçim midir. Partilerde, gece klüplerinde, barlarda ve eğlence dünyasıyla ilgili her tür olanaklarda, eğlencenin en yüksek zirvesine ulaşmış bu ülkede tek başına olan bir kadın, toplumun geri kalan kısmına ayak uyduramıyormuş duygusu altında ezilecek veya böyle olduğu kendisine hissettirilecektir. Bu tezi vurgulayan başka birşey daha vardır. Uygar yaşantımızda başarıya ulaşan her kadının yanında bir erkek vardır. Modern toplum yaşantısını yansıtan büyük elektronik aynada, yani televizyonda bile yanında erkek olmayan bir kadına yer yoktur. Basit bir komediden, sabun operalara ve ticari amaçla sergilenen reklamlara dek tüm programlarda aranılan, istenilen, beğenilen kadına, sıkıca istekli bir erkeğe bağlanmıştır. Reklam filmlerinde tek ay­rıcalık, mağazadaki raftan hiç bir işe yaramıyacak, yanlış seçim yapılmış, kişisel eşyayı satın alan şaşkın bayan­ları yansıtır.

Hayatta Seçimler Çok Önemlidir

Bu kadar sosyal hayatın içinde erkek bireyler ile yakınlaşan ve bunu erkekler ile olan diyaloglarına yansıtan, bayanların nasıl olurda evlilikten uzak kaldıklarını anlamak güç olmasa gerek. Bazı kadınlar neden evlenmezler bu anlatılanların özüdür aslında. Bu zavallı şaşkın kızlar gecelerini tek baş­larına geçirme cezasına çarptırılmışlardır. Reklam filmi so­na ermeden, zavallı genç kıza, sevgi ve anlayış gösteren bir arkadaş kişiliğine bürünmüş, kurtarıcı gelip, kurbanı düştüğü yanlışlıktan kurtarmak için reklamı yapılan ma­lın tüm vasıflarını teker teker anlatır. Yardıma koşan ar­kadaş zavallı kızı ikna edince zaten bu arada kendisini öyle sefil hissederki söylenen her şeyi yapmaya hazırdır reklamı yapılan ter veya ağız kokusunu giderici losyonu kullanmayı kabul edince, ekranda hemen istekli ve yakışıklı bir erkek gülümseyerek belirir ve bu erkeği öpen hevesli bir genç kızın görüntüsü ekranı doldurur. Anlayışı yavaş olanlar için bile bu mesajın anlamı açıkça bellidir: Eğer ölümden beter bir yazgı varsa, o da cumartesi akşamlarını yalnız geçirmektir. Bu yanlızlık neden bazı kadınlar hiç evlenmezler olgusunun dışa vurumudur.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici