Mastürbasyonun Zararı Olabilir Mi

12 Şubat 2015

Soru: Mastürbasyonun zararı olabilir mi? Cevap: Dr. June M. Reinisch, Ruth Beasley ile birlikte yazdığı Kinsey Enstitüsü Yeni Seks Raporu’nda şöyle yazıyor: Mastürbasyon hakkında bilinmesi gereken en önemli nokta, bunu insanların büyük çoğunluğunun yaptığı ve yapan kişinin olağandışı sert ve şiddetli bir teknik kullanmadığı sürece, mastürbasyonun hiçbir tür fiziksel zarara yol açmayacak olduğudur.

Mastürbasyonun Zararları

Dr. Reinischin yanıtı, kullanılan tekniğin doğasından kaynaklanmadığı sürece mastürbasyonun hiçbir zarar vermeyeceğini ortaya koymaktadır. Sağlık uzmanlarının büyük çoğunluğu bu görüşe katılıyor. Ne ki, bazı din bilimciler, erken yaşta başlayan mastürbasyonun kişiyi içe dönük yapacağına dikkati çekiyorlar.

Mastürbasyon Zararlı Mıdır

Cinselliği zevk vermek yerine zevk almakla bütünleştirmelerine yol açarak sevgiye dayanan, bencil olmayan bir cinsellik kavramını gölgeleyebileceğini belirtip, olumsuz görüş ifade ediyorlar. Mastürbasyonun sağlığınıza herhangi bir zararı olup olmadığım soruyorsanız, yanıt açıkça hayırdır. Mastürbasyonun zararı olabilir mi sorunuz, ruhunuzla ilgiliyse, bu sizin dininiz ya da danışmanızla birlikte yanıt aramanız gereken başka bir sorundur.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici