11 Aralık 2014

Soru: Progestin beni neden depresyona sokuyor ve seks istemeyecek kadar hüzünlü yapıyor? Cevap: Progestin, doğal kadın cinsiyet hormonlarımızdan biri olan progesteronun sentetik bir formudur. Bazı kadınlarda PMS hormonu hüzünlendirici, 'düşürücü' bir işlev yapmaktadır.

Progestin Miktarı

Cinsel ilişkiye başlamak konusunda zorluk hissediyorsanız, doktorunuzla ağızdan verilecek mikro düzeyde progesteron ya da her ay yerine iki ayda bir, üç ayda bir ya da altı ayda bir progestin alıp alamayacağınızı konuşmanız yerinde olur. Araştırmalar rahmi temizlemenin ve sizi rahim kanserinden korumak konusunda her ay progestin almanın pek de yararlı olmadığını göstermiştir ve birçok doktor sonunda (başlangıçta istemeye istemeye) yeni reçete düzenlemeleri yapmaya başlamıştır.

Progestin Nedir

Birçok kadın için daha aralıklı alınan progestin, daha ender mağmum (hüzünlü) ruh hali ve cinselliğe karşı daha fazla ilgi anlamına gelmektedir. Dr. Quigley bana 'adet kanamalarına son vermek amacıyla sürekli HRT [östrojen ve progestin] kullanımının bazı kadınları depresyona sokabileceği ve cinsel dürtülerini azaltacak yönde etki yapabileceğini' söyledi. Progestin miktarını 2,5 miligrama düşürmeyi ve dölyatağı çeperinde kalınlaşma olup olmadığını kontrol etmek için vajinal ultrasonu öneriyor.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici