12 Ocak 2015

Siz değerli okurlarımıza bu makalemizde peniste sertlik sorunu hakkında yaptığımız inceleme sonuçlarını paylaşacağız. Soru:26 yaşındayım. 1 sene kadar evvel penisimde fındık iriliğinde bir sertlik meydana geldi. Penisimin vücuduma yakın yerinde meydana gelen bu şişlikten sonra, penisim sertleştiği zaman, sol tarafa doğru bir eğrilik oluyor. Doktorlara müracaat ettim, bazı ilaçlar verdiler.

Penisin Üzerinde Sertlik Sorunu

Ama ben bu bir sene zarfında ilaçlardan her hangi bir fayda göremedim. Hatta geçenlerde penisim sertleşip, indikten sonra bir ağrı duymaya başladım. Bu müddet zarfında cinsi temaslarda bulundum, ama eskisi kadar zevk almıyorum. Bunun sebebini ve imkanı varsa tedavi şeklini lütfen bildirmenizi rica ederim. Cevap: Hastalığınızın adı indurasyo penis plastikadır. Genellikle 40 yaşlarında görülürse de seyrek olarak sizin yaşlarınızda da rastlanmaktadır.

Peniste Sertlik Sorunu Hakkında

Sinüs Kavernozus (süngersi doku) dan başlar. Nohut, düğme, oval, ya da fusiform şekilde, sert bir plak halinde ele gelir. Bağ dokusu artması sonucudur. Ereksiyonda o tarafa doğru çekilme ve ağrı görülmektedir. Tedavisi röntgen ışınları, ultrason ve o sert dokunun içerisine kortizon enjeksiyonları ile yapılmaktadır. Sonuçlar yüzde yüz olmamaktadır. İyi sonuç alınan vakalar da vardır. Zamanla sizin için tehlikeli durum alması genellikle söz konusu değildir. Normal cinsel hayatınızı yaşamanızın zararı olmaz. Ama yinede peniste sertlik sorunu meydana gelmiş veya öyle bir şey hissediyorsanız tedavi olmanızı öneririz.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici