1 Aralık 2014

Soru: Problemimi bizzat doktora giderek çözmem mizacım itibariyle bir türlü mümkün olamadı. Şikayetlerimi başlıca şu noktalarda toplayabilirim. 1.Hafta içerisinde hemen hemen en az bir defa gece rüyamda çiftleşme olayı vukua geliyor. Önlenmesinin yolları var mıdır, varsa nelerdir? 2.Şimdiye dek okuyup, ya da duyup edindiğim bilgiler hilafına, penis üzerinde kıl.

Penis Üzerinde Kıllanma

Bu durum anormal midir? Önlenebilir mi? 3.Uzunca sayılabilecek zaman aralıklarıyla, vücudumda bol miktarda olan sivilceler, penis üzerinde de çıkıyor. Bilhassa kıl diplerinde olmak üzere, sanki sivilce çıkacakmış gibi, penis üzerinde kabarmalar oluyor. Bu toplu iğne başındaki büyükçe kabarıklıklar, frengi olabilir mi? Acıma, kaşınma vesaire gibi belirtileri yok. Aşağı - yukarı iki yıldır kadınla temas etmiyorum. Frengi olursa belirtileri nelerdir, tedavi şekli nasıldır?

Penis Üzerinde Kabarcıklar

Cevap: 1. Hafta içerisinde rüyada bir defa cinsel temas (ihtilam) olması normaldir. Bunun önlenmesine sebep yoktur. 2.Penis üzerinde kıl olmasının bir zararı olacağını sanmıyorum. Tedavi imkanları olmasına rağmen, sizi ya da kadını fazla rahatsız etmiyorsa, kendi halinde kalsın. 3.Penis üzerinde çıkan kabarcıklar frengi değildir. Bunlar deriye ait bulgulardır. Böyle bir korkuya kapılmayınız. En doğrusu bir cilt uzmanına görünmenizdir. Ama gidemeyeceğinizi yazıyorsunuz. Penis üzerinde de, eliniz gibi bir organınız olduğunu düşünün, doktorun görevinin insan sağlığını koruma olduğuna inanırsanız, doktora gitmemek için bir sakınca kalmaz.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici