26 Eylül 2014

Kadın ve erkek okşamaların sonucu kanla dolmuş cinsel organlarındaki tansiyonu dağıtmayı çok istediklerinde cinsel organlarını birleştirirler. Burada söz konusu olan basitçe cinsel duyumları sevilme duyumlarıyla birleştirmektir. Her biri mutluluğu bir diğerinin mutluluğunda bulur. Cinsel uyarılmanın belirli bir devresinde, organlar masaj etkisi yapan bir dizi otomatik hareketten yeni itkiler kazanırlar. Tansiyonun doruk noktasında, beyinsel emirle hareket başladığında tepkisel bir hareket ortaya çıkar ki bunu önlemek imkansızdır: Bu insanı kendinden geçirici bir durum olan orgazm anıdır. Bütün vücutta görülen bir dizi sinirsel titremeden sonra erkek spermayı boşaltır. Kadın da buna benzer hareketler yaşadığından her ikisi de bu bedensel ve ruhsal yaşanabilecek en büyük hazzın tadını çıkarırlar ve bir çeşit unutulmuş bir dünyada yaşamaya başlarlar.

Kadında Orgazm Anı

İnsanı kendinden geçiren bu tansiyon erkekte çok çabuk bir şekilde diner ama kadında devam eder ve ancak çok yavaş bir şekilde azalır. İkisi de memnun, gevşemiş ya da bitkin bir halde derin bir uykuya dalarlar. Ama bu söylediklerimiz aynı anda orgazm anına ulaşan erkek ve kadın için doğrudur. Bunu başarmak için ortak bir çaba gereklidir. Bu ise ancak erkek kadını yönlendirmeyi bildiği ve kadın da ona eşlik ettiği zaman mümkündür. Japonya'daki cinsel hayata dair az sayıda istatiksel rapor bulunmaktadır. Bize yardımcı olabilecek olanlarda öylesine farklı ki Amerikan anketlerinden yardım almak durumundayız. Sadece kesin olarak şunu söyleyebiliriz ki Japonların cinsel yaşamı Amerikalılarınkine benzemektedir. Marie E. Kopp kadınların % 35'inin her ilişkide bir kez, 47'sinin çok sıkça orgazm olduğunu, %18'inin ise hiç orgazm olmadığını belirtiyor. Kinsey raporu kadınların %70-77'sinin her zaman orgazm olduğunu doğruluyor.

Erkekte Orgazm Anı

Kadınların % 23-27'si evliliklerinin ilk yıllarında orgazmı tanımıyorlar. Bunun doğal olarak pek çok sebebi var. Erkek de kadın gibi fiziksel engellerle karşılaşabilir. Erkekler de aynı şekilde cinsel sorunlar hakkında yeterince bilgilendirilmemiş olabilirler. Erkeklerin hemen hemen tümünün orgazmı başarmasına karşılık kadınların nispeten fazla bir kısmının orgazm anını bilmemesi sadece kadın için değil kocası için de üzücü bir durumdur. Kadın başarılı olsun olmasın, erkek boşalmanın ve orgazmın üstesinden gelebilir ama kadın bu zevki onunla paylaşmazsa aynı tatmini yaşamaz. Tek başına orgazm basit bir arzu giderme şeklidir ve insana mutluluk vermez. Buna karşın orgazmdan yoksun bir kadın göz ardı edilemeyecek tehlikelerle karşı karşıyadır: Hayli uzun bir süre kıpkırmızı kalan cinsel organlarındaki kan birikmesi fiziksel görüntüsüne zarar verir ve bunun doğurduğu sıkıntı da her zaman atlatılmaz. Kadın cinsel eylemden korkacak, erkeğin avantajına lanet okuyacak ve bir iki sene sonra aşkta düş kırıklığı yaşayacaktır. Erkek de, hiç kuşku yok ki karısı konusunda düş kırıklığına uğrayacaktır.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici