Narkotiklerin Cinsel Yaşama Etkileri

5 Eylül 2015

Toptan olarak Narkotikler adıyla anılan çeşitli uyuşturucu ya da zevk verici zehirlerin cinsel yaşam üzerinde olumlu etkileri olduğu düşüncesi yaygındır. Oysa gerçek bunun tam tersidir. Halk arasında uyuşturucu zehirlerin cinsellikte etkili oldukları inancını uyandıran şeyler ise, günlük gazetelerde, skandal hikâyeleri ile donanmış dergilerde ve benzeri yayınlarda uyuşturucu madde aldıktan sonra cinsel alemlere dalanlar hakkında sık sık rastlanan yazılardır. Günümüzde narkotiklerin cinsel yaşama etkileri olumsuz, hatta öldürücü boyutlarda olduğu hekimlerce kanıtlanmıştır. Bu zehirleri etkilerinin keskinliğine göre sırlamak mümkündür. Ancak biz bu yazımızda "dumanlı" olarak nitelenen 2 türün esrar ve afyonun etkilerini yazacağız.

 Esrar

Narkotiklerin cinsel yaşama etkileri konusu işlenirken, ülkemizde en çok kullanılan narkotiklerin başında gelen esrarı ele alalım. Ülkemizde esrar, doğuda haşiş, Güney Amerika'da marihuana adıyla anılan madde, hint kenevirinin bir türevidir. Dişi hint kenevirleri döllenme mevsiminden önce çiçeklerinden içinde THC (Tetrahydo-cennabial) bulunan sakızımsı bir sıvı akıtırlar. THC uyuşturucu bir maddedir. Meksika yerlileri bu sakızı kazıyarak marihuana tabletleri yaparlar. Marihuana tütünle ya da çayla karıştırılarak içilir. Türkiye'de kullanılan esrarın içinde bulunan THC maddesi marihuanaya oranla altı ya da sekiz kat daha fazladır. Bazı çevrelerce alkol kadar bile zararlı olmadığı ileri sürülen esrarın uyuşturucu zehir sınıfında değerlendirilmesini isteyenler de vardır. Esrarın içinde bulunan THC maddesinin fiziksel ve ruhsal aksaklıklara yol açmadığı, alışkanlık yaratmadığı, yüksek dozlarda alındığı zaman bile bilinçsizlik yaratmadığı bir gerçektir. Yalnızca kalp normalden hızlı çarpar, gözler kızarır, gözyaşı ve tükürük bezleri kurur. Esrarın eski Roma çağlarından beri bilinen cinsel isteği artırıcı etkisi alkolünkinden fazla değildir. Ünlü Fransız ozanı Charles Beaudelaire 1851 yılında esrarı denedikten sonra şöyle demiştir: «Esrar cinsel duyarlılığı artırır belki ama, var olmayan bir şeyi de varmış gibi göstermez hiçbir zaman.,» Bugün yapılan deneylerden de aynı sonuçlar çıkmaktadır. Sevimsiz ve soğuk bir kadın iki nefes esrar çekmekle birden bire seks bombası olamaz. Utangaç, ürkek bir delikanlının da biraz esrar aldıktan sonra Don Juan kesildiği görülmemiştir. Cinsel gücünü yitiren erkek esrar içmekle bu gücünü yeniden kazanacağını ummamalıdır.

Afyon

Narkotiklerin cinsel yaşama etkileri irdelenirken, afyondan bahsetmek gerekir. Afyon fidesi denilen bitkinin olmamış meyvelerinden sızan sakızımsı bir sıvının kazınmasıyla elde edilen bu zehrin cinsel güç üzerindeki etkisi tamamen olumsuzdur. Çok eskiden beri kullanılan afyon ya Ön Asya'daki gibi yenilir ya da Uzak Doğu afyonkeşlerinin yaptığı gibi tütünle karıştırılarak içilir. Alışmış olanlar afyon içtikleri zaman cinsellikle ilgili düşler görmeye başlarlar ve erotik hayallerle kendilerinden geçerler. Öyle ki onlar için bir kadınla birlikte olmak bile gereksizdir. Afyon; çok Çin'de ve Japonya'da olmakla birlikte, Amerika, Fransa ve Avrupa'nın diğer bazı ülkelerinde rastlanan (afyon genelevleri bunun en belli başlı kanıtıdır) bu genelevlerde cinsel birleşmede bulunulmaz. Müşteri genelevin salonundaki kızlardan beğendiği birini seçer. Birlikte yukarıdaki bir odaya çıkılır ve erkek soyunarak yatağa uzanır. Kadın da soyunduktan sonra müşterisine afyon dolu bir çubuk verir. Genelevde çalışan kadınlar müşterinin cinsel birleşmeden çok cinsel düşlere ilgi duyduğunu bilir. Bu nedenle de, erkek afyonun etkisiyle kendinden geçene dek en uyarıcı duruşlarla onu oyalar. Müşteri kendinden geçtiğinde kadının da görevi sona ermiştir. Onu uykusuna bırakıp salonda bekleyen bir başka erkeğe cinsel düş yolculuğunda eşlik etmek üzere ayrılır. Tıpça kanıtlanmış bir şey varsa o da afyona alışmış erkeklerin cinsel birleşme güçlerini kaybettikleridir. Afyonu ilk kez tadan erkekler, genellikle büyük bir cinsel istek duymakta ve penis çok çabuk sertleşmektedir. Alışkanlık çoğaldıkça afyonun cinsel etkisi yavaş yavaş azalmakta, daha doğrusu terse dönmektedir. Giderek tüm cinsel istek ve güç yok olur. Penis küçülür, penis ucu büzülür ve sertleşir. Bu yazımızda sizlere bazı narkotiklerin cinsel yaşama etkileri konusunda bilgiler verdik. Tekrar görüşmek üzere…

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici