10 Kasım 2014

Kadın klitoris siz doğabilir mi?  Doğuştan klitoris yokluğu diye bir şey yoktur, ama klitoris azgelişmiş olabilir. Öteki genital yapılarla karşılaştırıldığında, cinsel olgunlaşma sonucu en az değişen ve büyüyen yapı klitoris tir. Olgun bir kadındaki büyüklüğü çocukluktaki büyüklüğünden pek az farklıdır.

Klitoris Sorunları

Ayrıca klitoris tek işlevinin cinsel duyum odağı olması açısından da kendine özgü bir yapıdır. Cinsel uyarılmanın olmayışı nedenleri arasında klitoris in az ögelişmişliğinin de bulunduğu tek tük vakada yerel olarak bir androjen pomad (testosteron propionat) sürülmesi yararlı olmaktadır. Düzenli uygulandığı takdirde, testosteron pomadı klitoris i büyütüp damardan zenginleştirerek bu yapının dokunma uyarısına duyarlılığını arttırabilir.

Kadınlarda Klitoris

Ağızdan alınan testosteron bileşikleri hem bu sonucu sağlar, hem de libidoyu (cinsel istek) arttırır, ama bu durumda istenmeyen erkekleştirici yan etkiler tehlikesi önemli ölçüde anar. Cinsel fonksiyon bozukluklarının testosteron bileşikleriyle tedavisi rutin (alışılagelmiş) bir uygulama değildir. Bu tedaviye yalnızca özenle seçilmiş tek tük vakada başvurulur.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici