Klitoris Ve Cinsel Tatmin

12 Mayıs 2015

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bazı kadınlarda klitoris ve cinsel tatmin eş orantılı ilerlemektedir. Bazı kadınlarda vajina içerisindeki sinir uçlarının çok az olduğunu göstermiştir. Her kadın değilse de bazı kadınlar, vulva ve vajina ağzından duygulanmaktadırlar. Ama her kadın klitorisinden zevk alır. Çünkü klitoris, sinir dağılışı bakımından en zengin bölgedir.

Kadınlarda Klitoral Boşalma

Cinsel tatminler, sinir uçlarından çok, psikolojik yapı ile ilgili bazı alışkanlıklar ve şartlanmalara bağlıdır. Sinirli, nörotik kadınların daha çok kendi kendilerini tatminle zevk aldıkları ileri sürülmektedir. Cinsel münasebet hiç olmazsa, yüzde yirmi tam bir boşalma ve gevşeme ile sonuçlanmadığı takdirde, durum iyidir denilemez. Bunun en belirgin sonucu, bazı kadınların klitoris ve cinsel tatmin devamlı sinirlilik, huzursuzluk ve hoşnutsuzluktur. Bir araştırmada orgazm olmayan 46 kadından 20'sine hayatının şu ya da bu döneminde psikonöroz teşhisi konulmuş, bu yönden tedavi edilmişlerdir. Buna karşılık orgazm olabilen 54 kadından, sadece bir kişiye psikonöroz teşhisi konulmuştur.

Klitoris Ve Cinsel Tatmin Hakkında

Evlilikte cinsel tatminin oynadığı rol üzerinde yapılan bir araştırmada Locke şu rakamları tespit etmiştir. 181 mutlu çiftten yüzde 90'ının cinsel birleşmeden zevk almalarına karşılık, boşanmış 210 çiftin sadece yüzde 53 ünün bu konuda haz duydukları görülmüştür. Rado, klitoris ve cinsel tatmin hakkındaki düşüncelerini, gerek klitoris, gerek vajina tahrikinin, kadında cinsel duyguların uyanmasına yardım ettiği ve dolayısı ile orgazmı kolaylaştırdığı kanısında olarak yansıtmaktadır. Ve şunları söylemektedir: «Kadın klitoriste duyduğu hisleri bastırmaya çalıştığı takdirde, vajinasında cinsel bir uyanış meydana gelemez. Klitorisi susturmaya çalışan kadın, hem cinsel faaliyetini, hem sağlığını, hem cinsel duygularına gem vurmuş olur.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici