Kadının Yaşantısındaki En Zor Günü

8 Ağustos 2016

Kadının yaşantısındaki en zor günü bunu söylemek çok zordur. Fakat şüphesiz ki, bir kadının yaşantısındaki en zor günlerden biri boşanmasının ertesi günüdür. Sonunda kavga bitmiştir. Eski kocası ile arasındaki acı duygusal anlaşmazlıklar genellikle kadının lehine son bulmuştur. Daha önceki ezici yılların ve ayların ağırlığı omuzlarından kalkmıştır. Boşanmadan önceki günlerin dayanılmaz gerginliği yok olmuştur. Her iki savaşçının tüm malları mülkleri, golf sahasında kazanılan kupa, köpeğin tasmasına varana dek her şey büyük bir titizlikle ikiye bölünmüştür. Bu evliliğin bir zamanlar var olduğunu gösteren tek kanıtlar iki nüsha halinde mahkeme kâtibinin çekmecesinin dibindeki tozlu kâğıtlar arasında kalan belgelerdir. Yargıç, sihirli değneğini salladığı anda, kutsal evlilik bağlan çözülüp, kadını esrarengiz bir şekilde evlenmeden bir gün önceki haline döndürmüştür.

Kadının Yaşantısındaki En Zor Günü ve Değişiklikler

Kadının yaşantısındaki en zor günü eh, birkaç ufak değişiklik vardır. Birincisi, kadın biraz daha yaşlanmıştır. En değerli yıllarını ve aylarını, boşanma ile son bulan iflas etmiş bir evlilik için harcamış gitmiştir. Dünya yüzündeki hiç bir fani yargıç bu durumu düzeltemez. İkincisi, boşanmış kadın zayıf duruma düşmüştür. Acı ve üzüntü içinde geçen yıllar ve aylardan sonra, kendisini, birdenbire boşalmış, aldatılmış düşleri kırılmış ve sömürülmüş gibi hisseder. Evlendiği gün hissettiği, coşku ve gençlik heyecanı, boşanma ile sona ermiştir. Fakat her kadın için en büyük değişiklik, yaşamına yeni baştan ve tek başına devam etmeye karar vermesiyle meydana gelir. Birdenbire, aniden tüm eski sorunlarını arkasında bırakırken, hiç tanımadığı eskisi gibi bir sürü üzücü sorunla yüz yüze gelmiştir. Bu sorunların bir kısmı, yatakta yalnız yatmak veya arabanın yağının ne zaman değişmesi gerektiğini düşünmek gibi çok sıkıcıdır. Bazıları ise çok can sıkıcıdır, örneğin sinemada elini tutacak kimsesi olmamak gibi.

Kadının Yaşantısındaki En Zor Günü ve Sorunlar

Kadının yaşantısındaki en zor günü bazı kadınlar için yeni bir ev bulmak, tek kişi için yemek pişirmek, boşanmadan sonraki günden çok daha zordur. Çocuklu boşanmış kadınlar için artık babanın neden eve gelmediğini anlatmak çok daha zordur. Bunlar ve daha yüzlerce buna benzer küçük can sıkıcı sorunlar, boşanmadan sonraki süreyi zor duruma sokar. Fakat en büyük zorluğu büyük değişiklikler yaratır. Kadın ilk nafaka çekini bozdururken, yeni durumunun farkına tam anlamıyla varır. Boşanmış kadın, hemen anında, bekâr bir kadının sahip olduğu tüm olanaksızlıklara sahip olur. Hastalarımdan birinin dediği gibi Tüm boşanmış kadınlar yeni yaşamana üç büyük olanakla başlarlar. Çocuklar, borçlar ve pişmanlıklar gibi üç büyük sorunla yeni yaşamlarına başlarlar.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici