Jinekolojik Muayene Hazırlığı

5 Ocak 2015

Bu makalemizde jinekolojik muayene hazırlığı hakkında incelemelerimiz sonucu bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşacağız. Eğer adetleriniz hala sürüyorsa, son adet kanamanızın tarihini bilin. Size bu soru mutlaka sorulacaktır. Hatırlamakta güçlük çekiyorsanız, bugünden başlayarak adet günlerinizi bir yere not edin.

Jinekolojik Muayene Hazırlığı Hakkında

Adetleriniz iyice düzensizse ya da beklenmedik bir leke ya da kanamanız olduysa, ne kadar önemsiz olursa olsun, leke ya da kanamayı not edip doktora bildirin. Sizi tedirgin eden çeşitli sorunlarınıza gelince, önceden bir soru listesi yaparsanız, bütün sorunlarınıza cevap almanız kolaylaşacaktır. Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız doktorunuzun bunu mutlaka bilmesi gerekir.

Jinekolojik Muayene Hazırlığı Detayları

Böylece aynı ilaç ikinci kez yazılmayacak, hatta belki de tedavi tarzınız değişecektir. İlacın adını bilmiyorsanız, yanınıza alın. Genellikle hangi ilaç olduğu kolayca anlaşılır. Gebeliği önleyici haplar (oral kontraseptifler) kullanıyorsanız, herhangi bir ilaç kullanıyor musunuz sorusunu hayır diye cevaplamayın. Birçok kadın bu hapları ilaç saymamaktadır. Jinekolojik muayene hazırlığı için bu uygulamalara dikkat ettikten sonra gönül rahatlığıyla muayene olabilirsiniz.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici