28 Eylül 2015

Tarihte birçok büyük insanın, kralların, imparatorların cinsel sapıklıklarını, seks manyaklıklarını biliyoruz. Bu yazımızda sizlere Roma İmparatoru Tiberius'dan bahsedeceğiz. Napoli Körfezindeki Kapri Adası'nı ziyaret eden turistler M.S. 37 yılına kadar yaşamış olan Roma İmparatoru Tiberius'un şahane sarayı ve onun hatıraları ile karşılaşırlar. İmparator Tiberius, İmparatorluk konutunu Roma'dan Kapri'ye taşıttığında 68 yaşında ve hala sönmeyen cinsel arzularıyla doluydu. Tiberius'un maceraları 2000 seneden beri bu turist cennetinde ağızdan ağıza dolaşır. İmparator Tiberius 46 yaşında Roma imparatorluğunu babası Augustus'dan almıştır. Tahtta kaldığı 33 seneyi, akla hayale gelmeyen çeşitli seks partileri ve eğlenceleriyle geçirmiştir.

AİLEDEN GELEN SAPIKLIK

Kız kardeşi Salia da çocukları olan evli bir kadın olmasına rağmen, geceleri sarayın bahçesine çıkarak, çeşitli erkeklerle cinsel ilişkilerde bulunurdu. Babası Augustus bile aynı sülaleye mensup Livia Drusilla'ya aşık olmuş, bu kadın Augustus'tan hamile kalınca kocasından ayrılarak, onun ile evlenmek zorunda kalmıştır. Augustus ölüp de Roma İmparatorluğu'nun başına Tiberius geçince, Roma sokaklarında sarı saçları ile kimliklerini belirten binlerce fahişe serbest dolaşmaya başlamıştı. Bu fahişeler geceleri de erkek avına çıkıyorlardı. Roma kanunlarına göre bir erkek evli bir kadınla cinsel ilişkide bulunursa ağır şekilde cezalandırılmaktaydı. Sadece kadın kölelerle ve fahişelerle yatmak serbestti. Bu kanunlar fuhşun gizli yapılmasını sağlıyor, İmparator Tiberius da bu gizlilikten büyük zevk duyuyordu.

TİBERİUS'UN ZEVK SARAYI

Gizlilikten duyduğu zevk nedeniyle, İmparator Tiberius, Kapri Adası'nda şahane bir saray yaptırarak taşınmıştır. Bu sarayın konforlu odalarında, yan binalarında Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan, imparator için özenle seçilerek getirtilmiş, yüzlerce genç erkek ve kız bulunuyordu. Bunların tek görevi ihtiyar kralı zevklendirmekti. Sado-mazoşist ve homoseksüel eğilimlerden zevk alan İmparator Tiberius aşk oyunlarına karışmıyor, ama aşk yapanları seyretmekten büyük bir zevk duyuyordu. İmparator Tiberius'un aynı anda hem lezbiyen ilişkiler, hem homoseksüel ilişkiler hem de heteroseksüel ilişkileri seyretmekten büyük haz aldığı biliniyordu. Gruplar halinde aşk oyunları tertipleyen İmparator'a halk, ihtiyar keçi anlamına gelen "Caprineus" adını takmıştı. Zaten Kapri adası da adını buradan almıştır.

M.S. 16 Mart 37 'de aşka doymamış Tiberius, 79 yaşında öz oğlu Caligula ve kendisini Roma Praetorian Muhafızları'nın başına getirttiği, manevi oğlum dediği, Macro tarafından yatağında uyurken bir yastık ile boğularak öldürülmüştür.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici