Homoseksüelliğin Nedenleri?

17 Ağustos 2016

Homoseksüelliğin nedenleri ve yaşamın Anlamı nedir? Erkeklerin erkeklerle, kadınların kadınlarla neden birleştiği sorunu, insan davranışlarının en akıl almaz bilmecelerinden biridir. Her şeyden önce, homoseksüelliğin nedeni kalıtımla ilgili değildir. Yüzyıl önce tıp bilimi, en karışık durumları, tüm suçu, kendilerini savunmak için hayatta olmayan büyük, büyükbabaların genetik bozukluklarına yükleyerek açıklamıştır. Bugün, genetik hakkında, homoseksüel eğilimin ana babadan çocuklara aktarılmadığını doğrulayacak kadar çok şey bilinmektedir. Üstelik homoseksüellerin heteroseksüel cinsel birleşmeye çok ender olarak yanaştıkları düşünülecek olursa, küçük homoseksüellerin ortaya çıkmasına yetecek kadar üretim yapılması olanak dışıdır.


Homoseksüelliğin Nedenleri ve Hormonlarla İlgisi Var Mıdır?


Homoseksüelliğin nedenleri hormonla ya da salgı bezleriyle ilgili değildir. Bu da on dokuzuncu yüzyılın çok benimsenen açıklamaları arasındadır. Uzmanları şaşırtan her durum, üzerinde fazla bilgi bulunmayan salgı bezlerine bağlanırdı. Araştırmacıların erkek ve dişi hormonlar üzerinde yaptığı yıllardan beri sürüp gelen araştırmalara rağmen, hiç kimse seks hormonu verip ya da almakla homoseksüel davranışı durdurmayı ya da başlatmayı başaramamıştır. Her şeyden önce, kimsenin homoseksüel olmaması gerekir. Kendilerini bu işe adamış bay ve bayanlardan kurulu küçük bir grup, herkesin temel olarak homoseksüel olduğunu ve yalnızca gerçek yaradılışı inkâr edenlerimizin heteroseksüel olduğumuzu ısrarla söylerler. Buna benzer olarak, aynı mantık zincirini izlersek, hepimiz temel olarak yamyamızdır ve yalnızca gerçek yaradılışımızı inkâr edenlerimiz, birbirimizi yiyeceğimize, hamburger ve sosis yemeyi tercih etmişizdir.


Homoseksüelliğin Nedenleri ve Asıl Nedeni Nedir?


Homoseksüelliğin nedenleri karışık insan sorunlarının hepsinde olduğu gibi, sorunların tüm karşılıkları henüz bilinmemektedir. Bununla birlikte, birçok homoseksüelin geçirdiği basit tecrübelerden edinilen bazı ipuçları, basit duygusal sorunlara işaret etmektedir, örneğin, birçok homoseksüel çocuklukları sırasında, yaşam boyunca geçirebilecekleri on heteroseksüel tecrübeden çok daha fazla acı çekmiş ve reddedilmişlerdir. Birçoklarının anlattıkları gerçekten de içler acısıdır. Nasıl yararlanacağınızı bilmiyorum, ama homoseksüelliğim üzerindeki bazı düşüncelerimi yazıyorum. Gerçekte, bir homoseksüel olmak hiç de iyi bir şey değil ben de zaten bu konuda ne yapacağımı bilmiyorum. Yarın, dördüncü psikiyatrla buluşacağım, ama bunu annemin zoruyla yapıyorum. Gitmediğim takdirde, sırf kendimi savunabilmek için gitmeye karar verinceye kadar dayak yerim. Her zaman isteklerini kabul ettirirler, benim düşüncelerime hiç önem vermezler. Annemi terk edemiyorum, çünkü nedense onu hâlâ seviyorum. Fakat bütün kadınlardan nefret ediyorum! Benim dengemi bozmamaları için onların tümünü rahatlıkla temerküz kamplarına gönderebilirdim. Dürüst hareket ettiğimi hiç hatırlamıyorum ve olanla yetinmek zorunluğunda olduğumu biliyorum. Korktuğum, hatta utandığım halde, sonunda yapmak cesaretini gösterdim. Hatta fahişe dönemi bile bana zevk verdi. Homoseksüelliğin nedenleri adlı makalemizin sonuna geldik başka bir makalede görüşmek dileğiyle…Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici