5 Ağustos 2015

Bu gün bütün dünyada olduğu gibi Amerika’da da erkeklerin iri ve büyük göğse düşkünlüğü, tabiatın bir davranışı olarak kabul edilmektedir. Bunun kesinlikle sebeplerini bilmiyoruz. Bu kültür yönünden emniyetsizliğin bir baskısı, ana duygusuna hasret veya çocuklukta emzikle beslenmenin bir sonucu olabilir. Bunu bir fetiş olarak kabul etmek gerekmektedir. Bu iri göğse ilgi duyan  fetiş türleri, erkekler arasında o derecede yayılmıştır ki, savaş sonrasında Alman sokak kadınlarının tarifesi göğüslerinin iriliği nispetinde artmaya başlamıştır. Bazı alaycı eleştirmeciler ise durum böyle olduğu takdirde ideal kadının belden yukarısının o derecede büyük olacağını ve bu gibi kadınların bir adım atmak için evvelâ yüzükoyun yere kapaklanacaklarını söylemişlerdir. Her insana göre değişik bir zevk veren bu fetiş türleri o derecede çok ve dağınıktırlar ki, bunları teker teker gruplamak imkansız  bir şeydir. Ama bu fetişistler üç genel gurupta toplanabilirler.

Elbise Fetişleri

Elbise fetişistlerine( fetiş türleri ) gelince, bunlar da birçok giyim eşyasını fetiş olarak kullanmakta ve bu eşyalara aşırı bir düşkünlük ve eğilim göstermektedirler bu fetiş türleri elbise fetişleri denir. Bunların içinde en fazla kullanılanları, iç çamaşırları, şapkalar, eldivenler ve ayakkabılardır. Evvelce de söylediğimiz gibi bu fetiş türleri bu kişilere göre fazlasıyla değişmektedirler. Bazı erkekler kadın ayakkabılarına o derece düşkündürler ki, bunları çalar ve koleksiyonunu yaparlar. Aynı zamanda bu ayakkabılar o fetiş için bir istimna vasıtasıdır.

Ayakkabı Fetişleri

Başka bir adamın bu duygusu daha hafif olabilir. O kadının cinsî münasebet esnasında ayakkabı giymesini ister ve münasebette bulunmadan bu ayakkabıları okşayabilir böyle belirti gösteren fetiş türleri genel olarak az rastlanır. Ayakkabı fetişi daha hafif olan bir erkek karısının daima uzun topuklu ayakkabı giymesini isteyebilir. Transvestist'lerin genel olarak büyük bir kısmı, homoseksüellerden çok daha fazla fetiş. Halk, kadın elbisesi giyerek, daha doğrusu karşı cinsin elbisesini giyerek bundan zevk alan kişilerin homoseksüel olduklarını zanneder. Birçok hallerde bu gibi kimseler hiçbir homoseksüel eğilimleri olmadan bu şekilde giyinmekten zevk alan fetiş türleri vardır. Bazı erkekler kadın iç çamaşırları giymekle cinsel heyecan duyar, diğer bazıları bu cinsel heyecanlan dar korseler giymekte bulurlar. Bazı homoseksüellerin kadın elbisesi giymekten büyük zevk aldıkları bilinen bir gerçektir, oysa transvestistler genellikle heteroseksüel münasebetlerden zevk alan kimselerdir.

Madde Fetişleri

Fetiş türleri en ilginç olanları ise maddeden cinsel heyecan duyan madde fetişi kimselerdir. Kürk, deri, tahta gibi. Bu gibi kimseler kadınların daha fazla kullandığı bu maddeleri tutmakla heyecan duyarlar. Öyle ki, bu maddelere el sürmekle orgazm olan fetişistler bile vardır. Eski Çinliler yanlarında fetiş olarak, yeşim taşından yapılmış 'dokunma parçaları' taşırdılar. Onlara göre yumuşak taşa dokunmak, kendilerine gerçek bir rahatlık vermedeydi. Hastalarımdan biri kürk fetişisti idi. Bana çocukluğunda çırılçıplak vücudunun üzerine kürk giydiği zaman cinsel heyecanlar duyduğunu anlattı. Daha sonraki yıllarında istimna yaparken annesinin kürkünü okşamaya başlamıştı. Olgunlaştığı zaman tam manasıyla bir kürk fetişisti idi. Kadınlarla ne cinsi münasebette bulunmuş ne de aşk oyunu oynamıştı. Cinsel bakımdan tek tatmin yolu bir kürkü okşayarak istimna yapmaktı. Fetiş türleri konusunun sonuna geldik umarım sizlere faydalı bir bilgi sağlamışızdır.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici