16 Ekim 2014

Cinsel temas sırasında boşalmama veya erken boşalma da bir kısırlık nedeni olabilir. Erken boşalma nın nedeni psikolojiktir ve gittikçe ilerler. Hiç boşalmama (veya meninin mesaneye akması) yaradılış hataları veya sinir sistemi, omurilik, şeker hastalığı, bazı uyuşturucu ilaçların fazla alınması gibi nedenlerden olabilir. Dr. Seguy'den örnek "Bay Jean İle bayan 5 yıl önce evlenmişler fakat çocukları olmamıştır.

Erken Boşalma Sorunu

Bana geldiler, muayenemizde beyde azoospermie (menide hiç perma yok) tespit ettik. Hormon dengesi normaldi. Testisler normaldi ve çocuklukta torbalara normal inmişti. Bu durumda cinsel yaşamlarının tamamen normal olduğu sanılıyor. Defalarca yapılan muayenede menide perma yok, ayrıca akan meni 1 cm küpten az. Bunun Üzerine perma kordonlarınında idrar borusuna kadar açılan kısımları radyolojik bir muayeneden geçirildi.

Erkekte Erken Boşalma

Gördük ki sperma kordonlarının idrar borusuna açıldıkları yerde bir arıza var ve meni mesaneye akmaktadır. Nitekim cinsel temastan sonra Jean'ın idrarı muayene edildiğinde, sidik içinde çok miktarda ve canlı sperma görülmüştür. Bu idrar santrifüjden süzülüp elde olunan meni hanımının rahmine şırınga edilmiş ve 2 ay İçinde Hanım hamile kalmıştır." Jean’ in durumu karışık bir olaydır ama kısırlığın bu gibi nedenlerden de olabildiğini göstermektedir. Bu yüzden erken boşalma veya hiç boşalmama gibi durumlarda bir doktora gidilmelidir.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici