Erken Boşalma Tedavisi

17 Mayıs 2012

Erken Boşalma Tedavisi ve Çözümleri

Erken boşalmayı önlemek için, her erkek kendine göre yöntemler geliştirebilir. Örneğin tam boşalacağın hissedildiği an dikkat ilişki dışına yöneltilir, sayı saymak, yarınki işleri planlamak gibi. Tabii ki bu yöntem hiç de hoş değildir, cinsel ilişkiye yönelmiş duygular dağılır, doğallık bozulur ve ters teperek, heyecan körüklenip erken boşalmaya da neden olabilir. Cinsel birleşme sırasında erkek isterse ve biliyorsa, boşalmasını istediği kadar uzatabilir. Önemli olan kişinin kendisini rahat bırakabilmesidir. Esas amaç karşılıklı öpüşmek, okşamak ve bedenlerin birbirine dokunmasından zevk alarak bütünleşmek olmalıdır. Sonuçta penisin vajendeki hareketleri ile orgazm yaşanacaktır.

Amacı boşalma üzerine yoğunlaştırmak yanlıştır. Ancak kişi koşullanmalardan sıyrılırsa, kendisini rahat bırakabilir ve orgazmın tadına varabilir. Boşalmayı geciktiren diğer bir yöntem ise penis vajen içinde hızla gidip gelirken, erkeğin boşalacağını hissettiği zaman, penisinin hareketini tamamen durdurmasıdır. Bu arada öpüşme ve okşamalara devam ederek, boşalma dürtüsünü zayıflatır ve bu süreci atlatınca, duraklamalı gidip gelmelerle istediği kadar devam edebilir. Erken boşalma sonunu olan erkeğe cinsel terapi uzmanlarının Masters ve Johnson'a göre önerdikleri tedavi yöntemi şudur: Sevişme sırasında aktif durumda olan kadındır ve penisi okşayarak adeta mastürbasyon yaptırır. Erkek tam boşalacağını hissettiği zaman kadına işaret eder, kadın da penisin başını 3-5 saniye kuvvetlice sıkar. Bu uygulamaya, erkek boşalıncaya kadar 10-15 defa tekrar edilebilir. Antrenmanlar birkaç hafta devam ettikten sonra sevişme aşamasına geçilir. Bu aşamada erkek altta, kadın üsttedir ve penisin üzerinde oturup kalkmaktadır. Erkek boşalacağını hissettiği zaman kadına işaret eder, kadında antrenmanda ki gibi penisin başını sıkan Erkeğin boşalma isteği azalınca, kadın oturup kalkmalara devam eder. Bu uygulamaya kişilerin durumuna göne devam edilir. Bir süre sonra erkek doğal olarak kendini kontrol edebilmeye başlar ve kendine güveni gelişir. Bu konuda ki uygulamalar kişilerin yaratıcılığına bağlı olarak geliştirilir. Bireysel yaratıcılığa örnek olması için, izlediğim erotik filmden bir sahneyi aktarayım. Filmde kadın artist olmak istiyordu ve istediği rolü kapabilmek için yönetmeni yatakta memnun etmeye çalışıyordu. Kadın genç ve güzel, erkekse yaşlıydı. Erkek sırt üstü yatmıştı, kadın ise üzerinde oturup kalkıyor ve erkeğin boşalacağını anladığı zaman, yanında ki kovadan bir miktar buz alıp adamın göbeğine koyuyor ve sonra oturup kalkmalarına yine devam ediyordu. Son olarak “Tao'cu Sevişme ve Seks” kitabında anlatılan, başka yayınlarda da rastladığım, en uygun yöntemi aktarayım. Cinsel birleşme sırasında erkek gidip gelirken tam boşalacağını hissettiği an makat kaslarını sıkar. Hani şiddetli ishal olduğunuz zaman, tuvalette değil de yolda iseniz “aman kaçırmayayım” diyerek makat kaslarını sımsıkı kasarsınız. İşte cinsel birleşme sırasında da, tam boşalacağınızı hissettiğiniz zaman, penisinizi biraz dışarı çekip, 15-20 saniye makatınızı kasarsanız, boşalma dürtünüzü geciktirmiş olursunuz. Sonra gidip gelmelere devam edebilirsiniz. Diğer yöntemlere gelince, son zamanlarda boşalmayı geciktirici sprey ve geciktirici kremler mevcuttur. Bu ürünler erken boşalma sürelerinizi en yüksek seviyelere ulaştıracak ürünlerdir. Boşalma güçlüğü konusuna gelince, ender rastlandığı için ayrı bir bölüm olarak ele almadım. Şöyle ki penis sertleşmiş, cinsel birleşme olmuş, kadın defalarca boşalmış, ama erkek istediği halde boşalamamaktadır. Aslında erken boşalma ve boşalamamayı sorun olarak değil, sonuç olarak ele almakta yarar vardır.

Sorun kendi bilinç dışı çatışmaları, aşağılık kompleksi, suçluluk duygusu, karşısındaki kişiye yönelik ayrımına varamadığı çelişkili eğilimler olabilir. Belki seviştiği kişiden hoşlanmıyordur öfke ya da tiksinme söz konusudur. Boşalma ile ilgili bir sorunda, buraya kadar anlattığım basit yaklaşımlar çözüm olabiliyorsa endişe etmeyiniz. Eğer bu yaklaşımlar çözüm olamıyorsa çiftin (kadın ve erkeğin birlikte) seks terapistinden anlayan bir psikiyatriste gitmelerini öneririm. Ancak bunlardan önce kendinize bir fırsat tanıyıp geciktirici ürünler ile erken boşalma tedavisi uygulayabilirsiniz. Erken boşalma tedavisi ilk olarak kişinin kendi kafasında başladığını unutmayınız. Size gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim erken boşalma tedavisi yöntemlerinden en başarılı sonuçların geciktirici ürünler tarafından sağlandığını bilmenizi isterim.

Diğer Erken Boşalma Makaleleri

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici