Erken Boşalma Sorunu

20 Ekim 2012

Erken boşalma sorunu cinsel terapistlerin favori bozulduğudur. Çünkü son derece yaygın ve zahmetli olmasına rağmen birçok vaka, cinsel terapiyle bir hayli kolay tedavi edilmektedir. Ama diğer tedavi biçimlerine dirençlidir. Erken boşalma sorunu olan hasta o kadar çabuk orgazm olur ki sevişmek, genellikle her iki partneri de hayal kırıklığına uğratır. Erken boşalma sorunu nun sebebi, boşalma refleksi üzerinde yeterince istemli kontrol sağlanamamasıdır. Bazı refleksler istemli kontrole bağlıdır, bazıları da değildir. Erkeklerde ereksiyon, kadınlarda vazokonjesyon istemli kontrol altına alınamaz. Boşalma ve orgazm ise alınabilir. Normal bir kişi orgazmı erteleyip, istediğinde de "serbest bırakabilir". Erken boşalan kişi bunu yapamaz. Uyarılmanın kritik bir aşamasına gelir gelmez refleksif bir şekilde boşalır. Benim varsayımıma göre, erken boşalan erkeğin boşalmayı tutmayı öğrenmemiş olmasının sebebi, kişinin orgazmı haber verici duyumların farkında olmamasıdır. Büyük olasılıkla bunun nedeni o sırada kişinin biraz kaygı duymasıdır, bu da onun dikkatini dağıtır. Bir refleksi, örneğin idrar yapma ve dışkılama gibi ortaya çıkaran duyumların bilinçli bir şekilde algılaması istemli kontrolü öğrenmenin ön koşuludur.

Erken boşalma sorunları

Erken boşalma sorunu nedir sorusuna varilecek en güzel cevap, kişinin orgazmını kontrol altında tutamaması olarak değerlendirilebilir. Erken boşalma istem dışı boşalma nın bir başka yönüdür. Erken boşalma tedavi direnç gösteren bir yapıda olsa dahi, zor bir durum değildir. Sadece kişinin erken boşalma konusunda bilinçli hareket etmesi ve partnerinden kesinlikle destek alması gereken bir konudur. Erken boşalma hassasiyetine sahip bir birey, partneri tarafından anlayışla karşılanmalı ve erken boşalma sorununa beraber çözüm aramalılardır.

Erken boşalma sorunu nedir

Erken boşalma sorunları kesinlikle büyütülmemesi gereken bir durumdur. Erken boşalma sorunları nı en kısa yoldan bertaraf etmek için çiftlerin birbirine desteği tamdır. Erken boşalma sorunları olan erkeklerin duygusal anlamda daha hassas olduğu ve daha kırılgan oldukları bilinen bir gerçektir. Erken boşalma sorunları olan bireyler ile alayvı tavırlar içene girilmemesi son derece önemli bir konudur. Erken boşalma sorunu olan bir erkek daha hassas bir ruh halinde olduğundan erken boşalma sonralarında partnerlerinden alacakları tepki kişinin kendine özgüvenini yitirmesine kadar devam edebilecek çok vahim duruma kadar ilerleyebilir. Bu nedenden dolayı erken boşalma sorunu olan çiftlerin bu sorunda beraber hareket etmeleri son derece önemlidir.

Erken boşalma sorunu çözümü

Erken boşalma sorunu çözümü son derece basittir. İlk olarak erken boşalma sorunu nun neden kaynaklandığını belirlemektir. Bu durum ancak konularında uzman kişilerin terapi ve testler sonucunda muanelerinden sonra kesinleşir. Psikolojik nedenlerden kaynaklanan erken boşalma sorunu na karşı terapistlerden yardım almak son derece mantıklı bir çözüm olacaktır. Erken boşalma sorunu nun %90 gibi büyük bir oranı fizyolojik sebeplere bağlı olarak geliştiğini düşünürsek geciktirici sprey ve kremlerin kullanmak erken boşalma sorunu için mantıklı bir çözüm yöntemi olacaktır. Geciktirici sprey ve geciktirici çeşitleri kullanımından sonra kişinin kendine olan güveni yerine gelicek ve erken boşalma sorunu nun en zor taraflarından biri bertaraf edilmiş olacak. Geciktirici sprey ve geciktirici krem çeşitleri erken boşalma sorunu na doğrudan tedavi edebilme özlliğine sahip ürünler değildir. Ancak kişiye sağladığı geç boşalma avantajı ile kötü gidişata dur diyecek ürünlerdir.

Diğer Erken Boşalma Makaleleri

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici