Erken Boşalma Rahatsızlığı

31 Ekim 2012

Erken boşalma genellikle genç bir erkeğin problemi olarak adlandırılır ama cinsel yaşamı aktif süreçte olan her yaştaki erkeğin karşılaştığı bir rahatsızlık olarak gözlemlenir. Kişinin yaşı ilerledikçe erkekler erken boşalma süreçleri üzerinde kontrol sağlayabilirler. Ayrıca tahrik olduklarında verdikleri tepkiler de yavaşlamaya başlar. Kimi zaman erkekler orta yaşlarda da erken boşalma rahatsızlığı yaşamaya devam ederler.

Erken boşalma rahatsızlıkları

Bu durum geçerli ise, muhtemelen o zamana kadar bu problemini çözmek için çabalamamış veya onu eğitecek bir kadınla birlikte olmamış demektir. Erken boşalma rahatsızlığı olarak inceleyebileceğimiz başka bir bakış açısı ise kişinin cinsellikle ilgili derinlere yerleşmiş bir suçluluk duygusu da taşıyor olabilmesidir. Öte yandan, belki de gençlik yıllarında uyguladığı aceleci ve gizli mastürbasyon modelini geliştirmemiş olması da erken boşalma rahatsızlığı na sebebiyet vermektedir.

Erken boşalma hastalığı

Ve kimi erkekler kendilerinin veya partnerlerinin "problem" olarak tanımladığı erken boşalma rahatsızlığı nı yaşamadıklarını düşünürler. ("Çok çabuk" sübjektif bir yargılamadır.) Sadece cinsel ilişkinin daha uzun sürmesini istiyorlardır.

Diğer Erken Boşalma Makaleleri

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici