Erken Boşalma Nedir ?

2 Mayıs 2012

Erken Boşalma Nedir ?

Bu yazımızda size erken boşalma nedir, konusu hakkında sizlere Türkçe'mizin yettiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız. Bu yazımızın sonunda erken boşalma nedir sorusuna kafanızda net bir açıklama ve erken boşalma nedir sorusununda cevabını bulacaksınız...

Günümüzde her ne kadar erken boşalma cinsel bir rahatsızlık ve eksiklik olarak tabir edilsede, işin gerçek yüzü bu şekilde değildir. Erken boşalma bir problem değildir, sadece giderilebilir bir cinsel uyumsuzluktan başka birşey değildir! Erken boşalma erkeğin, partnerinin orgazma ulaşmasından önce yahut duygusal anlamda bayanı mutlu etmeyecek kadar beraber olmamasının bir problem olarak algılanmasından daha fazla cinsel bir uyumsuzluk olarak düşünülmesi ve bunun bu şekilde kabul edilmesi bizce daha realist bir düşünce biçimi olacaktır. Genel olarak erken boşalma nedir sorusuna verilecek en güzel cevap olarak karşımıza çıkan sonuç şudur; Erken boşalma refleksinin bir cinsel yetersizlik olduğu saplantılarından sıyrılıp bu uyuşmazlığın yani erken boşalmanın çözümüne odaklanmaktır. Erken boşalma tedavisi son derece basit ve pratik bilgilerin desteği ile yapılabilmektir. Erken boşalma nedir sorunuzu size daha açık bir şekilde açıklamaya çalışayım. Bir erkek partneri ile kurduğu ilişkide, kendi orgazma ulaşmadan ( boşalmadan ) önce partneri orgazma ulaşabilir veya tam aksi eşi bay partnerinden daha geç orgazm olabilir. Bu durumlar değişik koşullara göre kişilerin farklı boşalması reflekslerinin olacağı gibi tarif edilebilir. Ancak erken boşalma nedeni sorusuna cevap arayan bilim adamlarının yaptığı bilimsel araştırmalara göre ortaya çıkan sonuç istatiksel olarak bayanların ve erkeklerin genel olarak ortalama boşalma sürelerinin olduğu yönündedir. Bu duruma göre erkek bu ortalama sürelerin altında ( erken ) veya bayanda bu ortalama sürelerin üzerinde ( geç ) boşalıyor ise bu çiftlerin önemli sayılabilecek bir şekilde cinsel uyumsuzluk ile yüz yüze kalmaları kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Bu gibi bir durum ile daha çıkmaz sonuçlara varmak yerine bu uyumsuzluğu ortadan kaldırmak daha kolay ve akılcı bir çözüm olacaktır. Yani hem erkek adına hemde bayan adına bu uyumsuzluğa sebep olan konuların çözümüne odaklanmak ve bunların üzerine gibip bu sorunu ortadan kaldırmaktır. Erkek partner erken boşalma nedir sorusuna cevap ararken, bayan partnerde geç boşalma sebebini araştırıp, gerekirse uzman yardımları ile bu sorunu çözmeleri gerekmektedir. Erken boşalma nedir sorusunun bilimsel olarak izzahı ise, erkeğin küçüklükten gelen mastürbasyon tecrübelerinde aceleci davranmasından kaynaklı psikolojik bir bakış acısıdır. Bu konuya ilerleyen yazılarımda tekrar değineceğim.

Bu konuya erken boşalma nedenleri sayfasından ulaşabilirsiniz. Konuyu özetlemek gerekirse kişi ilk olarak erken boşalma nedir sorusuna kendi verdiği cevaplar ile başlamalı ve konunun kendinden mi yoksa partnerinin geç boşalmasından mı kaynaklandığını analiz edip çözüme daha çabuk ulaşacaktır. Erken boşalma nedir sorusuna sitemizin en üst kısımında bulunan Erken Boşalma linkine tıklayarak daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Diğer Erken Boşalma Makaleleri

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici