Erken Boşalma Nedeni

2 Mayıs 2012

Erkeklerde erken boşalma nedeni, birçok nedenden dolayı olabilir. Bazı erkeklerde o zamana kadar yaşanan biricik cinsel etkinlik durumunda olan mastürbasyon, erken boşalma nedenleri arasında ilk sırada olabilir. Mastürbasyondan mastürbasyona fark vardır. Aceleyle yapılan ve sadece sertleşip boşalmayı hedefleyen mastürbasyon, erkeğin en önemli erken boşalma nedeni arasında olabilir.  Erkeğe çabucacık boşalıverme gibi bir alışkanlık kazandırır. Mastürbasyonda hızla boşalmaya alışan erkek, bu alışkanlığını cinsel ilişkisinde de sürdürebilir. Bunun için erken boşalma nedir konusu araştırılmalı ve bu konu üzerine çözümler üretilmelidir. Eğer mastürbasyon daha farklı yapılırsa bu riskle karşılaşılmaz. Örneğin mastürbasyon yaparken penis sertleştiğinde, tam boşalacak iken durulur, bir süre bekledikten sonra oynamaya devam edilir, durulur, tekrar devam edilir gibi duraklamalar ile yapılan mastürbasyon, erken boşalmaya sebep olmayacağı gibi, boşalma dürtüsünü de denetlemeyi öğretir. Bu erken boşalma nedeni nin sebep olduğu hızlı mastürbasyon alışkanlığının da zamanla ortadan kalkmasına neden olacaktır.

Cinsel ilişkiyi hızla bitirmeyi alışkanlık haline getirmek de, erken boşalma nedeni olabilir. Bu konuda genelevler önemli bir etkendir. Genelevdeki kadın, müşterisi durumundaki erkeğin hemen boşalıp gitmesini bekler, erkeği de bu konuda sıkıştırır. Dolayısıyla cinselliğini çoğunlukla genelevlerde yaşamış olan erkekler “şip şak” ilişkilere alışırlar. Ben genelevlere karşıyım. “Cinsel ilişki yaşamak adına gidilmeyecek tek yer” diye düşünüyorum. Bu sözlerim bedenini para karşılığı kiralayan kadınlara değil. Herkes farklı yöntemlerle para kazanmaktadır. Kimi kafasını, kimi emeğini, kimi de bedenini kiralıyor. İsteyen düşüncelerini, isteyen de bedenini satabilir. Evlenerek bedenini toptan satmanın yaygın olduğu günümüz koşullarında, bedenini parça başına satanları küçümsemek bence haksızlık olur. Bu insanlar belli tuzaklar sonucu genelevde çalışırlar. Bu nedenle bu kadınlarda erkek düşmanlığı yaygın olabiliyor. Erkeklere karşı olumsuz duygular biriktiren kadınların da, olumlu duygular yansıtması olanak dışıdır. Bu ortamda yaşanılan cinsellik, bedensel ve ruhsal temasın verdiği hazzı değil, gerginlik, kaygı ve sabırsızlığı öğretir. Psikolojik bir sorunu olmayan, cinselliğini olumlu ve sağlıklı yaşamış erkeklerde de erken boşalmaya rastlanabiliyor. Erkek aşını heyecanlandıysa ya da uzun zamandır cinsel perhizde ise erken boşalabilir. Yaşanan bu durum “olabilir böyle şeyler” demek yerine, “Eyvah! Buda başıma nerden geldi, ya yine olursa” kaygısı yaratırsa, bir sonraki ilişkisi sınava dönüşebilir. Yaşanan erken boşalma olayından sonra, kadın da anlayışla yaklaşarak moral vermelidir. Kadın erkeği tekrar uyarıp ilişkiye devam edebilir veya mastürbasyon yapabilir, hatta erkekte kadının mastürbasyonuna yardımcı olabilir. Erken boşalma nedenleri arasında kişinin aceleci yapısının önemini size izah etmeye çalıştım. Ancak bundan kaynaklanan erken boşalma nedeni ve çözümleri açısından çokta kolay olmayacağı bir gerçektir. Bunun için erken boşalma nedeni nin neler olduğundan ziyade konunun çözüm için size birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

Ergenlik döneminden bu yana alıştığınız bu hızlı mastürbasyon şeklini doğal yollar ile çözmeye çalışırken, aynı zamanda modern tıbbın bize sunduğu geciktirici ürünlerin yardımını alarak erken boşalma nedeni nin bize sunduğu sonuçlar ile daha kolay mücadele edebiliriz. Örneğin bir geciktirici spreyin size sağlayacağı ekstra 15-20 dk. süre en başta kendinize olan güvenin yerine gelmesinde size destek olacaktır. Erken boşalma nedeni nin bize sunmuş olduğu sonuçların bertarafı için psikolojik ve fizyolojik anlamda size çözüm üretir. Geciktirici spreylerin çalışma prensibi bir nevi local anestezi yöntemidir. Peniste alışıla gelmiş aşırı hassasiyeti azaltarak, beyne giden zevk sinyallerinin daha uzun aralıklar ile iletilmesi sağlar ve bu durumdan rahatsız olmayan beyinde boşalma komutunu geç vererek erken boşalma sürelerinizi uzatacaktır. Sitemizde Avrupa, Amerika ve İngiltere’den ithal edilen birbirinden kaliteli ürünlerimizden faydalanabilir ve erken boşalma nedeni nin sizin ve partnerinizin üzerindeki olumsuz etkilerden kurtularak daha sağlıklı ve uzun soluklu bir cinsel yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz…

Diğer Erken Boşalma Makaleleri

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici