Erkeklerde Erken Boşalma

1 Kasım 2012

Erken boşalma, erkeğin penisi döl yoluna itmesinden hemen önce, itmesi esnasında veya ittikten 30-60 saniye sonra gerçekleşen boşalmadır. Erkek, dölyolunda 60 saniyeden daha uzun süre kalabildiğinde boşalma bakımından normal erkek sayılır. Erken boşalma sırasında boşalma orgazmla birlikte gerçekleşir. Ama bunlar, erkeğin murat ettiği andan daha önce gerçekleşir. Erken boşalmanın genellikle psikolojik kaygılardan kaynaklandığı bilinmektedir. Bu tür kaygıları olan erkekler ilişki kurma arifesinde korku ve heyecana kapılırlar. Bunun nedeni, eşinin hamile kalma riski, ya da cinsel deneyimsizlik olabilir. Erkeğin cinsel kültürü de onun kaygı ve geriliminden sorumlu olabilir. Bütün bunlara ilaveten kadın tarafından söylenen bir söz veya fiil de erkeği erken boşalmaya sevk edebilmektedir. Bu tür söz veya fiiller, erkeğin heyecan ve kaygısını arttırmak suretiyle hareketlerini kontrol edememesine neden olmaktadır. Erkek sıkılgan veya duygusal travma halinde de bulunabilmektedir.

Erkeklerde erken boşalma nedenleri

Erkeklerde erken boşalma nedenleri iki ana kategoride incelenebilir. Erkeklerde erken boşalma nedenleri nin başında psikolojik nedenler ilk sırayı almaktadır. Ergenlik döneminde tanışılan mastürbasyon deneyimlerinde, farkında olmadan yapılan orgazma bir an önce boşalma isteği bu durumun en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. Ergenlik döneminde mastürbasyon konusunda aceleci davranma, belli bir süre sonra beyinde kalıcı olarak yer etmekte ve yetişkinlikte yaşanan cinsel aktivitelerde de bir an önce orgazma ulaşma alışkanlığı yaratmaktadır. Bu durum bir çok alışkanlık gibi insanın orgazmını kontrol ederek aşılabilecek bir durumdur. Erkeklerde erken boşalma nedenleri her ne olursa olsun çiftlerin bu konuda birbirine anlayışlı davranmaları ve sorunun üzerine beraber giderek, erken boşalma sorunu ile birlikte mücadele etmeleridir. Bir çok çift bu olgunluğa sahip değildir ancak, sorunun tedavisinde, birlikte hareket eden çiftlerin bu sorundan daha kısa sürelerde kurtuldukları tarafımızca kazandığımız tecrübeler arasındadır.

Erkekte erken boşalma nedenleri

Erkekte erken boşalma nedenleri arasında yer alan diğer bir sebepte tamamen fizyolojik yapıya bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bu durum penisin baş kısımında bulunan ve cinsel aktivete esnasında beyine zevk sinyallerini ileten sinirlerin peniste deri yüzeyine çok yakın olmasından kaynaklanmaktadır. Erkekte erken boşalma nedenleri her ne olursa olsun, tedavileri mümkün ve kesinlikle büyütülmemesi gereken konulardır. Bu gibi durumlarda özellikle eşlerin, kocalarına yıkıcı tavırlar ve sözler kullanmaları yerine moral verici, destekleyici bir biçimde yaklaşmaları psikolojik olarakta erken boşalma sorunu olan kişilerin bu sorundan kurtulması için son derece önemli şekilde destek olacaktır. Bu gibi sorunlarda size psikolojik olarakta destek olacak ürünlerin başında geciktirici sprey çeşitleri gelmektedir. Erken boşalma hassasiyetinizi minimum seviyelere indirecek olan geciktirici çeşitleri ile ilk cinsel aktivitenizde sağlayacağınız geç boşalma ile özgüveninizi tekrar kazanabilir ve özlemini duyduğunuz cinselliği hem kendinize hemde partnerinize yaşatabilirsiniz.

Erken boşalma sorunlarına çözüm üretmenizde size destek olacak en kaliteli geciktirici çeşitlerini sitemizden teslimatta ödeme kolaylıklarımızdan faydalanarak zahmetsizce sahip olabilirsiniz...

 

Diğer Erken Boşalma Makaleleri

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici