17 Eylül 2014

Soru: Yasım kırk beş bile değil, kırk yaşlarında bir kadınla seviliyorum. Birbirimizi çok seviyoruz ama bir takım nedenlerden ötürü seks yaşantımız istediğimiz kadar faal değil. Daha açık yazmak gerekirse, cinsel olarak da birbirimizden hoşlanıyoruz, gelgeldim ben hiç bir zaman gerektiği kadar güçlü bir ereksiyona ulaşamıyorum. Organım bir dereceye kadar sertleşiyor, ama koitusa yetecek kadar değil. Neyse ki seks konusunda ikimiz de açık düşünceliyiz ve birbirimizi doyumlamak için başka okşayışlar deniyoruz. Gene de ben normal bir erkek gibi ereksiyon olmak istiyorum. Bir kaç yıl önce bir doktora gittim. Bana haplar, iğneler filan verdi ama galiba verdiği şeyler vitaminden ibaretti.

Ereksiyon Sorunu

Yaşım genç olduğu için benim kuruntu yaptığımı sandı ve beni böylece kandırırsa ( psikolojik ) bir yöntemle ereksiyon sorunumu tedavi edebileceğini düşündü, sanıyorum. Gelgelelim hiç bir şey değişmedi. Sız bana iyi ve etkin bir ilaç söyleyebilir misiniz? Gerçi bana bir ilaç adı vermenizin ( ilaç firmasına reklam olur kaygısıyla ) yasaklandığını bilmez değilim. Gelgelelim bana bu konuda belirli bir yol gösterebilirsiniz. Bu arada şunu bilmenizi isterim ki, bu sorunum yüzünden herhangi bir aşağılık kompleksine uğramış, ya da telaşa kapılmış değilim. Ne var ki dört başı bayındır bir seks yaşantısı benim ve sevgilimin hakkımızdır, sanıyorum. Gerçi sevgilim seks yaşantımızın şimdiki durumundan hoşnut. Yakındığı filan yok. Ama ben yetinmiyor, bu konuda bana yardım etmenizi diliyorum.

Ereksiyon Problemi

Cevap: Bana kalırsa sizin derdiniz gerçekten daha çok psikolojik. Manevi tutumunuza bağlı bir şey. Eğer tahminimde yanılmıyorsam, her erkeğin arada başına gelen şey, sizin de başınıza gelmiş: yani seks yaparken her hangi bir nedenden ötürü erekslyona gelememişsiniz Bu sizi etkilemiş ve ürkütmüş. Şimdi seks yaparken İlle ereksiyon olacağım. diye kafanıza takıyorsunuz. Böyle saplantılar, bildiğiniz üzere, seke tam ters etki yapar. Kısacası, ereksiyon olmak kaygısına kapılmadığınız zaman bir de bakacaksınız ki harika bir ereksiyona kavuşmuşsunuz. Anlıyorsunuz değil mi? Güvensizlik, sevgilinize kendinizi göstermek arzusu, iktidarsızlık korkusu, sizde psikolojik bir yetersizlik yaratıyor. Oysa kendinizi boş yere üzüyorsunuz. Kadınınızı seksüel yönden doyumlamanın yolunu bulmuşsunuz. Onun hiç bir şikayeti yok. Öyleyse işleri oluruna bırakın. Kendinizi zorlamadığınız zaman şikayetiniz ortadan kalkacaktır. Buna inanıyoruz.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici