12 Ağustos 2016

Enerji kaybının zevki eğer kadın çocuk sahibi olmayı düşünmüyorsa cinsel işlevlerini yalnızca zevk almak amacıyla sürdürür. Taocular iki tür zevk olduğunu öne sürürler: Enerji kaybının zevki ve enerji kazanmanın zevki. Çoğumuz enerji kaybının zevki konusunda oldukça deneyimliyizdir. Kişinin organlarından, salgı bezlerinden ve beyninden hızla yaşam gücü çektiğinden ve enerjiyi tükettiğinden marihuana, eroin, kokain ya da amfetaminler ve benzeri uyarıcıları, bedenin sistemine sunulan kısa süreli yoğun zevk araçları olarak tanımlıyoruz. Bu, gaz yardımıyla başlatılan bir şenlik ateşine benzer; şiddetle yanar ve çok zevk vericidir. Ancak yakıt kısa sürede biter ve ateş de tümüyle söner. Bu tür yoğun bir heyecanı deneyebilmek için artan arzu organların olduğu kadar beynin ve kemik iliğinin de yaşamsal gücünü tüketir. Elde etmeye çalıştığımız eğlencelerden bir tanesi de enerji yermenin zevkidir.

Enerji Kaybının Zevki ve Enerji Kazanmanın Zevki

Enerji kaybının zevki televizyon seyretmek gibi eğlencelerle fazlasıyla eğlenirken organlarımızda ki enerjinin yoğunlaşması gerekir ve böylece yoğunlaşmış enerji seyrettiğimiz ya da duyduğumuz şeye doğru boşalır. Gevşemiş olduğumuzu ve böylece gerginliğimizin azaldığını algıladığımızdan kendimizi iyi hissettiğimizi düşünürüz. Bizler boşalmayı hissederiz, ancak bu aşırı enerji gideri için yaşamsal organlarımızın enerjilerini tüketiriz. Organlarımızdaki bu gerilim olumsuz bir enerji yaratır ve eğer bu enerjiyi olumlu enerjiye dönüştürmezsek gittikçe artar ve sonunda olumsuz duygularımız dışımıza doğru püskürmeye başlar. Hafif bir müzik gibi herhangi bir şey gevşememize ve bedenimizde uyum duygusu hissetmemize yardımcı olmasına karşın, ona yöneltilen yoğun dikkat enerjinin gözlerimizden, kulaklarımızdan ve sinir sistemimizden dışarıya sızmasına neden olur. Daha sonra, bunlar bizi asla tatmin edemediğinden ve yalnızca uyarılma ihtiyacımızı artırdığından durmadan yeni şarkılar, filmler ve gösteriler aramaya başlarız. Bir iki duyumuzu tatmin etmek için dış kaynaklı uyarıcılara yöneldiğimizde, duyularımızın tümü için daha büyük bir tatmin arzusu yaratırız. Ağzınızı ve dilinizi tatmin etmeye çalıştığınızda, gözler, kulaklar ve burun kendilerini uyaracak bireye ihtiyaç duyarlar. Bu, duyuların asla sona ermeyen ve durmadan artan bir gereksinimidir. Duyularımızı tatmin etmek için milyarlarca dolar harcanan meslekler doğmuştur. Bizi gerçekten de tümüyle tatmin edemediklerinden ve gerçek neşeyi, gerçek mutluluğu veremediklerinden inanılmaz kazançlar elde ederler. Eğer bu meslekler ya da şirketler bizi uzun süre tatmin edebilecek eğlenceler yaratsalardı işsiz kalırlardı. Taocular, organları bedenimizin ebeveynleri ve duygularımızı da çocuklar olarak görürler. Bunlar birbirinden ayrıldıklarında uyum ortadan kalkar, onun yerini uyumsuzluk ve gerilim alır.

Enerji Kaybının Zevki ve Mutluluğu

Enerji kaybının zevki insanlar mutluluğu, tatmini ve sevgiyi kendi içlerinde aramak yerine kendi dışlarında ararlar. Zihinlerinin ve ruhlarının ihtiyaçları yerine bedenlerinin ihtiyaçlarını dinlerler. Aradıkça daha fazla ihtiyaç yaratırlar ve gerçekte aradıklarını asla bulamazlar. Aradıklarını bulmak yerine kendi içlerinde bir bozulmaya neden olurlar. Gerçek mutluluk, gerçek sevinç ve gerçek tatmin iç huzurla birlikte gelir. İçimize yönelerek enerji kaybını durdurur ve kendimiz için enerji kazanırız. Örneğin lezzetli bir yemek yiyorsak, ancak organlarımız ve duyularımız uyum içinde değilse, oyuncakçı dükkânındaki çocuk gibi gözümüz asla doymayacaktır. Sinemaya gitmeye karar verdiğimizde kulaklarımız da uyarılmak isteyebilirler; bu nedenle ardından bir gece kulübüne ya da bara gitmeye karar verebiliriz. Sonuçta sarhoş olmak, sigara içmek ya da ilaç almak ihtiyacı duyabiliriz. Cinsel enerjiyi ve bunun sonucu olan orgazmı içimize yönlendirmek, enerji kazanmanın zevki ve duygularımızın denetlenmesi için atılacak ilk adımdır, içinizde daha fazla cinsel enerji olduğunda organlarınız güçlenecek ve böylece duyularınızı denetleyebilecek, tatmin edebilecek ve dengeleyebileceksiniz. Enerji kaybının zevki adlı makalenin sonuna geldik başka bir makalede görüşmek üzere…

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici