Cinsellik Konuları

Erken Boşalma Tedavileri

Erken Boşalma Tedavileri: Günümüzde uygulanan erken boşalma psikoterapist kısa vadeli bir psikoterapi modeli kapsamında uygulanan psikoterapi sistemsel, davranışsal ve bilişsel yaklaşımların oluşturduğu bir bütündür.

Devamı
Erkeklerde Cinsel Sorunlar

Erkeklerde cinsel sorunlarının gelişimine katkıda bulunabilecek başka bir ( nemli faktör, erkek cinselliğini cinsel istismarla, kadınlara yönelik şiddetle ve cinsel ilişki suçlarıyla ilişkilendiren kamusal tartışmaların yol açtığı olumsuz çağrışımlardır. Erkek cinselliğinin bir sorun ve muhtemel bir taciz kaynağı olarak tanımlanması, her sınır geçişini, her kimlik değişikliğini bilinçli veya bilinçsiz göze alınamayan bir riske dönüştürür.

Devamı
Cinsel Sorunların Tedavisi

Cinsel Sorunların Tedavisi: Danışanlarının varsayımlarında olduğıı gibi, terapisderin cinsellikle ilgili inançları, varsayımları, anlayışları da kendi kültürlerinden, sınıflarından, ırklarından, cinsiyetlerinden ve cinsel yönelimlerinden etkilenir ve cinsel sorunları tanımlama, anlama, sorgulama ve yanıtlama tarzlarını etkiler.

Devamı
Cinsel Uyarım

Cinsel uyarım, pelvik vazokonjesyonu, vajinal ıslanma, vajinanın uzaması ve tonik kasılmalar, labia boyutunun büyümesi, uterin elevasyonu ve klitoral büzülme ile sonuçlanır.

Devamı
Cinsel Deneyimlerin Sonucu

Cinsel deneyimlerin sonucunu değerlendirmek, duygusal ve cinsel doyumu sormayı içerir. Partnerin cinsel işlevinin ya da işlevsizliğinin detaylarını sormak yararlı olur.

Devamı
Cinsel Terapi

Cinsel terapideki bir diğer önemli eğilim, cinsel sorunların ve şikayetlerin tedavisine yönelik bütüncül bir yaklaşımın öneminin giderek daha fazla anlaşılmasıdır.

Devamı
Vibratör

Batılı kadınların da kendi kendilerini bu şekilde tatmin ettikleri olur mu? Bildiğimiz kadarıyla ben-wa, doğu ülkeleri dışında tanınmamaktadır. Ama batılı kadınların da kendilerine özgü yöntemleri vardır. Yukarıda anlattığıma kadar ince düşünülmüş olmamakla birlikte aynı derecede işe yarar şeylerdir bunlar OıeNıkle elektrikli araçların yaygınlaşması bu konuda yeni ufuklar açmıştır denilebilir.

Devamı
Erken Orgazm

Cinsel aktivite sırasında erkeklerin kabusu haline gelen erken orgazm sebepleri nelerdir. Erken orgazm yani erken boşalma penisin alt kısımlarındaki sinir uçlarının hassas olmasından kaynaklanan bir sorundur bunu engelleyebilmek için yapılması gerekenler nelerdir nelere dikkat edilmelidir öğrenmek istediğiniz her şey için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Geciktirici spreyler ve kremler yardımı ile erken orgazm önüne geçmek hatta engellemek mümkündür.

Devamı
Frengi

Frengi belirtileri hastalık birbirinin içine geçen dönemler halinde seyreder. Frenginin her dönemdeki belirtileri değişiktir, çoğu kez hiçbir belirti de bulunmayabilir. 1. dönem cinsel ilişkiden 3 hafta 3 ay sonra cinsel organlarda, makat ya da ağızda şankır adı verilen ağrısız yaralar ortaya çıkar.

Devamı
Tuvalet Hijyeni

Tuvalet hijyeni 34 çocuğun yaşadığı bir evde bile tuvalet hijyenini, temizliğini idame ettirebilmek ciddi bir dikkat ve çaba gerektirirken, yüzlerce çocuğun bir arada bulunduğu bir okulda tuvalet hijyeni ne kadar sağlanabilir. Son 50 yıl içinde toplumumuzda genel olarak hijyen bilincinin geliştiği aşikâr olmakla birlikte hâlen okul tuvaletlerinde kat edilecek daha çok uzun yollar var gibi görünmektedir.

Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Cinsellik Hakkında Konular

Cinsellik Hakkında Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici