Cinsellik Konuları Hakkında

Aids

HIV Bağışıklık Sisteminin Çökmesine Neden Olan Virüs Bağışıklık sistemini zayıflatan bir virüstür. Doğrudan bağışıklık sistemine saldırır ve AİDS hastalığına sebep olur. Kan, meni, vajinal sıvılar, anne sütü ve nadiren tükürük yoluyla bulaşır. En büyük risk anal birleşme esnasında ortaya çıkar.

Devamı
Mastürbasyon

Bütün haylaz beyinler, bütün cinsel fantezilerin ve haylaz ellerin mastürbasyona eğilim göstermemesi gibi, cinsel fantezilere de sürüklenmezler. Aslında bu eski tavuk ve yumurta öyküsüdür. Fantezi ve mastürbasyon, hangisi daha önce gelir? Ancak şurası kesin ki fantezi siz mastürbasyon çok sevimsiz, mutsuz ve sahtedir. Mastürbasyon sadece fanteziye gerek duymakla kalmaz, aslında fanteziye dayanır.

Devamı
Prezervatif

Prezervatifler erkeklerin kullandığı prezervatifler spermlerin rahme ulaşmasını engellemek amacıyla, penisi sarıp yakalayan kılıflardır. Tam anlamıyla etkili olabilmesi için cinsel ilişkinin başında penise takılmalı ve her ilişkiye gireceğinizde kullanılmalıdır. Kadın prezervatifi, cinsel ilişkiden önce vajinaya yerleştirilen yumuşak plastik bir keseciktir

Devamı
Vajinal Sünger

Prensibi vajinanın üst bölümüne konan maddelerle vajinal sünger, serviks rahim ağzı ağzını spermlere kapatmaktır. Yün, pamuk daha iyisi sünger, bir ipe bağlı olarak ya da olmayarak kullanılır. Süngerin iki yanının da sünger olması gerekir. Düz kauçuk ya da plastik örtü bulunmamalıdır.

Devamı
Cinsel Güçsüzlük

Hem de pek çok. Ancak bunların çoğunluğu herhangi bir değişikliğe yol açmazlar. Ama arada rastladıklarımızın en ilginçlerini anlatmaya değer - hiç değilse umutsuz problemlerin umutsuz çözüm yolları getirdiğini örneklemek için Binlerce yıldan beri erkekler (kimi zaman kadınlar da) isteksiz bir penisi harekete geçirmeye yarayacak sihirli ilaçlar aramışlardır. İnsanoğlunun bulup icat ettiği hemen hemen tüm yiyecekler ve kimyasal maddeler denenmiş ama bunların pek azı etkili olmuştur..

Devamı
Cinsel Eğitimin Zamanı

Cinsel eğilim bebek doğduktan az sonra başlar. Çocukluk, ergenlik, gençlik, yetişkinlik ve yaşlılık döneminde de formal ve informal düzeyde devam eder. Her dönemde öğrenilmesi gereken bilgiler vardır. Örneğin, iki yaşındaki çocuğunun yanında tedirginlik duyarak cinsel organlarını kapatan bir anne, eşini çocuğunun önünde sıcakça kucaklayarak öpen, kendi duygularını ortaya koyan bir baba bilinçli veya bilinçsiz olarak çocuklarına cinsel eğitim veriyor demektir.

Devamı
Cinsel Hastalıklar

Cinsel istek, her insanın doğasında var olan bir güdüdür. Bu temel güdünün doyurulması da bireyi mutlu kılar. Cinsel güdünün doyurulmasında toplumsal olan normal yol, neslin devamını da sağlayan, yasal olan ve evlilik içinde yapılan cinsel ilişkilerdir. Cinsel ilişkinin doğuracağı önemli ve olası sonuçlardan biri "gebelik" diğeri ise cinsel temasla geçen bazı "hastalıklara" yakalanmaktır. Bugün cinsel ilişkiyle geçen hastalık sayısının 20'den fazla olduğu söylenmektedir.

Devamı
Cinsel Hayaller

Kız ve erkekler arasındaki diğer bir fark kendi kendine cinsel doyum sırasında neler düşünüldüğü yönünden ortaya çıkmaktadır. Kızlar genellikle o an hissettiklerinden başka bir şey düşünmezler, düşünenler ise çoğunlukla daha önceki cinsel yaşantılarını akıllarından geçirirler. Örneğin, bir erkekle sadece öpüşmüş olan bir kız kendini kendine doyum sırasında öpüşme yaşantısını düşünür. Halbuki, yaşantı düzeyi aynı, diğer bir deyimle öpüşmekten başka bir şey yapmamış olan bir erkeğin cinsel ilişkiyi hayal etmesi daha çok olasıdır.

Devamı
Cinsel Doruk Noktası

Erkeklerin çoğunluğu kendilerini doruk noktasına kadar uyarmayı, sonra biraz yavaşlayıp, kendini bir müddet tutmayı, tekrar doruk noktasına kadar kendilerini uyarmaya devam edip yine tutmayı böylece boşalmayı. istedikleri şekilde kontrol edip geciktirmeyi öğrenebilirler. Bazıları, gerçekte, cinsel ilişki sırasında gerekli olandan çok daha uzun bir süre bekleyebilir. Geciktirmeye çalışılmadığı zaman erkeğin boşalması birkaç saniye ile birkaç dakika arasında olur.

Devamı
Evlilik Öncesi İlişki

Evlilik öncesi cinsel ilişkiye girmenin "sakıncaları" konusunda kaynaklarda yapılan değerlendirmeler de şöyle özetlenebilir. Cinsel ilişki sonunda gebelik tehlikesi vardır. Bu gerçek bir olasılık olarak önemle üzerinde durulması gereken bir noktadır. Ancak gebeliği önleyici yöntemler iyi kullanıldığı zaman bu olasılığın ortadan kalkması mümkün olabilir ve gençlerin bunları öğrenmeleri gerekir. Cinsel ilişki sırasında bulaşıcı hastalıklara ve AİDS'e yakalanma tehlikesi vardır.

Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Cinsellik Konuları Hakkında Makaleler

Cinsellik Konuları Hakkında Bilgiler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici