Cinsellik Hakkında Faydalı Bilgiler

Rahim Boşluğu

Gebe olmayan kadınlarda rahim boşluğu, en geniş yeri başparmağınızın tırnağından daha geniş olmayan üçgen bir yarıktan ibarettir. Boşluk altta serviks kanalıyla vajinaya açılır.

Devamı
Adet

Kesin olarak bilinmiyor, ama dismenoreyi rahim kasılmalarını uyaran prostaglandinlerin başlattığını gösteren birçok kanıt var.

Devamı
Cinsel Doyum

Gençler cinsel konuda bilgi alırken büyükler genel olarak üremenin gizemine dikkat etmekle bağlayıp bitiyor. Bununla birlikte, cinsel uyarım, hazzın yasaklanması ve cinsel doyum gençlerin baş sorunudur.

Devamı
Cinsel Özgürlük

Doğallık açısından birbirinden hiçbir farkı olmayan cinsel davranışlar, bu davranışların sonuçları birbirine karşıt duruma sokulmuş, böylece de insan bedeni üzerindeki egemenlik kurulup sürdürülmüştür.

Devamı
Erken Boşalma

Cinsel temas sırasında boşalmama veya erken boşalma da bir kısırlık nedeni olabilir. Erken boşalma nın nedeni psikolojiktir ve gittikçe ilerler.

Devamı
Cinsel Gücü Arttırıcı

Bitkilerin cinsel gücü doğal yoldan arttırdığına inananlar, son yıllarda doğal beslenme yanlılarının artışıyla yandaş sayısını da arttırmışlardır. Bunlara göre, her şeyin çaresini doğada aramak gerekir. Çünkü doğa her sorunun çözümünü de vermiştir, yeter ki neyin nerde olduğu bilinsin.

Devamı
Bekaret Konusu

Bekaret konusu, yayınlanan üç bini askın mektupta en çok değinilen üç sorun arasında bulunuyor. Aynı konuda birbirinin benzeri mektupların ise yayınlanmadığı düşünülürse konunun ne kadar yaygın olduğu daha iyi anlaşılır.

Devamı
Doğum Kontrol

Prof. Dr. Turgay Atasü Doğum Kontrol Yöntemlerini Açıklıyor ı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Doğum Kliniği öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgay Atasü, doğum kontrolü yöntemleri konusunda şu bilgileri veriyor: Dünyada ideal doğum kontrolü kabul edilecek bir yöntem geliştirilememiştir.

Devamı
Erginlik Çağı

Çocuklarda erişkinlik arasındaki dönem erginlik çağıdır ki, genelde 11-13 yaşlarında başlar. Bazı hallerde 16-18 yaşlarına kadar sürer. 10-11 yaşlarında, henüz adet görmeden önce, kızlarda erginlik çağına hazırlık başlar.

Devamı
Cinsel Birleşme

Yeni evli eşlerden biri, ya da her ikisi, balayında sık sık cinsel birleşmede bulunmak zorunda olduklarını sanıyorlarsa, beraberliklerini çetin ve kötü günler bekliyor demektir.

Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Cinsellik Hakkında Bilgiler

Cinsellik Hakkında Bilgi

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici