Cinsellik Hakkında Bilgiler

Ovulasyon

Peki, ovulasyon anı nasıl saptanmaktadır? LH üretimindeki artışı tespit eden özel bir idrar testiyle. Hatırlarsanız, daima ovulasyon öncesinde hipofiz bezinin salgıladığı LH hormonunun miktarı birden hızla artmaktadır.

Devamı
Penis Üzerinde

Soru: Problemimi bizzat doktora giderek çözmem mizacım itibariyle bir türlü mümkün olamadı. Şikayetlerimi başlıca şu noktalarda toplayabilirim. 1.Hafta içerisinde hemen hemen en az bir defa gece rüyamda çiftleşme olayı vukua geliyor.

Devamı
Döl Yatağı

Döl yatağı geriden öne doğru yassı armut biçiminde bir kastır. Bu, içeriden mukoza ile kaplanmış bir çeşit küçük yumurtadır. Döl yatağı nın ağzı vajinadaki aşağı kısmıyla karşı karşıyadır.

Devamı
Seksi Değil

Spor çantasına ipek bir fularla birlikte “buna akşam ihtiyacın olabilir” notu bırakmak. Bir erkeğin içinden geçen: Neden ki? Akşam soğuk mu olacak? Neden seksi değil; Steven Tyler olmadığınız sürece ipek fularların erkekler üzerinde hiçbir etkisi yok.

Devamı
İdrar Örneği

İdrar örneği en iyi nasıl alınır? Normal ve sağlıklı koşullarda idrar sterildir (mikropsuzdur). Bu nedenle, idrar örneği ne üretranın dışından ya da vajina bölgesinden bakteri karışmasına fırsat vererek işi karıştırmamak çok önemlidir.

Devamı
Bimanuel Muayene

Bimanuel muayene nedir? Gerekli yayma ve kültürler alındıktan sonra spekulum çıkarılır ve doktor bir ya da iki parmağını yavaşça vajina içine doğru iter. Genellikle bu iş için giydiği muayene eldivenini yağlayacaktır.

Devamı
Seks

Grup seks in nedeni: Tıbbın söyledikleri ise, kahramanımızın söylediklerinden değişik. Dr. Oktay Akkent ile Dr. Zare Karakaş hemen hemen aynı noktalarda birleşiyorlar: Bu ve bunun benzeri olaylar, normal seks in meydana getirdiği bir gelişim değil.

Devamı
Klitoris

Kadın klitoris siz doğabilir mi? Doğuştan klitoris yokluğu diye bir şey yoktur, ama klitoris azgelişmiş olabilir. Öteki genital yapılarla karşılaştırıldığında, cinsel olgunlaşma sonucu en az değişen ve büyüyen yapı klitoris tir.

Devamı
Rahim

Kızlarda rahim ve öteki iç genital yapılar nasıl gelişir? Embriyo kalıtsal bakımdan dişiyse (XX), Müller kanal sisteminden rahim fallop boruları ve vajinanın üst kısmını oluşturmak üzere gelişmesi, rahim içi yaşamın ikinci, üçüncü ayında başlar.

Devamı
Dismenore

Kadınların adet sorunlarına her zaman yeterince önem verilmez. Aspirin tedavisiyle yetinilir, bu yetmezse yeterli bir değerlendirme ve tedavi yerine 'çocuğunuz olana dek bekleyin' denilir.

Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Cinsellik Hakkında Faydalı Bilgiler

Cinsellik Bilgileri

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici