23 Eylül 2015

Cinsel eğitimde konu hiçbir zaman yalnızca çocuklarımız değildir, bizler de bu işin içindeyiz. Hâlbuki diğer eğitim alanlarında durum böyle değildir. Anne ya da baba çocuğuna örneğin okul ödevlerinde yardım ederken belki kendi söylenir, hatta çocuğa da açıkça söyler: "Keşke zamanında dersleri daha iyi dinleseydim, bak şimdi işe yarardı!" Eksikliklerini kabul etmekle ana baba özgüveninden ve öz benliğinden bir şey kaybetmez. Bu yüzden yaşam anlayışlarını değiştirmek zorunda kalmazlar. Utanmak zorunda da değillerdir. Eskisi gibi yaşayıp giderler. Cinsel eğitim aile içinde ve yaşam içinde de oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Cinsel Eğitim Baba Oğul

Cinsel eğitim, küçük oğlunun organı ile oynadığını ve bunu sertleştirdiğini ilk kez gören bir babanın durumu ise bambaşkadır. Yüzlerce kitaptan ve binlerce kimseden mastürbasyonun zararsız olduğunu duymuştur oysa yine de mantıklı bir tepki gösteremez, çünkü gördüğü sahne ona kendi çocukluğunda ve gençliğinde kendisini nasıl doyuma ulaştırdığını anımsatmıştır. Cinsel eğitim tam olmaması dâhilinde o zamanki suçluluk duygusu yine içinde yükselir, mastürbasyon savaşı yeniden nükseder. Onu rahatsız eden yalnızca geçmişi değildir. Babanın bugün bile, yetişkin bir erkek olarak hâlâ mastürbasyon sorunu vardır.

Cinsel Eğitim Evlilik

Cinsel eğitim evlilikte farklılık göstermektedir örnek vermek gerekirse. Karısı uzun süre yanında olmadığında, kendi kendini tatmin etme konusunda neler düşünmektedir? Kendini tatmin, karşı koyulması gereken kötü bir alışkanlık mıdır? Bu duygusuna set çekebildiğinde kendisini zafer kazanmış gibi mi hisseder? Yoksa isteğine yenilir mi? Mastürbasyon onun için "düşük kaliteli" bir cinsel faaliyet, yedek bir doyum mudur? Ya da tek başına olduğu zamanlarda mükemmel, bir doyuma ulaşmanın yolu mudur? Cinsel eğitim makalemizin sonuna geldik görüşmek üzere.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici