22 Ağustos 2015

Cinsel cazibe nedir? Cinsel cazibe, ani bir ışık demeti gibi, bütün varlığımızı saran göz kamaştırıcı bir duygu; veya içimizde baş edilmez bir cinsel arzu uyandıran bir tek çizgi, bir tek bakış veya duruş, hareketteki anlamdır. İçimizdeki libidoyu harekete geçiren ve şahlandıran bu çizgiler, bu bakış, bu duruş ve bu hareketler nelerdir? Mesela Kalbimizi heyecanla çarptıran ve bütün ruhumuzu bir heyecan dalgasıyla sarıp, kelimelerle ifade edilmemiş tatlar vadeden bir tebessüm; yürürken canlılık ve derin heyecanlarla yüklü bulunduğunu gösteren bir vücudun raksa benzer ritmik hareketleri; Bir kadının, bütün dikkatleri üzerine çeken ve cinsel arzuları şahlandıran beden hareketleri, kelimeler..Aynı şekilde kuvvetli ve gergin erkek omuzları; kadına okşamak ve sevmek için yaklaşırken, onda arzu edildiği hissini uyandıran güç ve canlılık dolu erkeksi tavırlar; erkeğin kadının içinde cinsel esaret duygusu uyandıran ve kadının tüm savunma mekanizmalarını kıran kuvveti: bir erkeğin eli içinde ahenk içinde kımıldayan hassas ve güzel bir kadın eli; veya  küçük zarif bir ayak.. Bütün bunlardan her biri ve daha birçok sayısız görüntü cinsel cazibe oluşumu için gerekli unsurlar arasında sayılabilir..


CİNSEL CAZİBE NASIL OLUŞUR


Cinsel cazibe için, İşte size birkaç örnek;
 Yakışıklı, kültürlü, iyi terbiye görmüş, zeki bir adam, cazibeli ve güzel karısını boşayarak birçok bakımlardan kendisine uymayacak bir kadınla evlendi. Bu kadın hantal vücutluydu ve düzgün giyinmesini bile bilmiyordu. Ruhen basit ve dar kafalıydı. O adamın bu kadınla niçin evlendiğini anlamak güçtü; fakat bir akşam ona hayranlıkla bakarak ve derin anlamlarla yüklü bir sesle «Bakışlarındaki güzelliğe bakın!» dediği zaman sır çözülmüştü:
 II. Dünya Savaşı sırasında Alman komutanlarından birinin görünüşte çirkin bir metresi vardı. Boyu kısa, vücudu şişman, cildi kaba ve esmerdi. Bu kadının öldürülmüş olduğunu öğrendiği zaman, Nazi komutanı «ayaklarının iyice sarılmasına dikkat edilsin» diye haber gönderdi. O zaman anlaşıldı ki kadının ayakları küçük, narin ve kusursuzdu; erkeğin yegane hayranlık kaynağı, bu ayakların cazibesiydi.


CİNSEL CAZİBE ERKEKTE NASIL ETKİ BIRAKIR


Karşı cinste erkeğe çekici gelmeyen birçok duruma rağmen, bir kadının sadece kalçalarının kıvrımları, göğüslerinin diriliği bir erkeği kendine bağlayabilir. Mesela sokakta yürürken, genç bir kadının Ritmik kalça hareketleri erkeğin dikkatini üstünde toplayabilir. İlk bakışta onda hiç bir özellik göremezken, daha sonra kalçalarının dansını, göğüslerinin bir şarkı gibi dalgalanan hareketlerini derhal fark edebilir. Giydiği ayakkabı ile tam uyum sağlamış, estetik ayağını yerden kaldırışındaki anlam ve ahenk bile bazen bir erkek için libido yükselmesine fazlasıyla sebep olabilir.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici