24 Haziran 2014

Boşalmayı Kontrol Etme

KEGEL EGZERSİZİ

Nasıl kı kadınlar için orgazm olmayı kolaylaştıran kaslar ve bunun için belirli fiziksel egzersizler varsa, erkekler İçin de benzer kaslar ve bu kasları geliştirmek için egzersizler mevcut... Kadınlarda "pelvık kas" adı verilen bu kaslara erkeklerde ise PC (Pubococcygeal) kası adı veriliyor. Bu kaslann kuvvetli olması hem tuvalet ihtiyacını hem de boşalmayı geciktıre- bılmeyı sağlıyor. 1948 yılında Dr. Arnold Kegel'in yayımladığı makalesinde bu kasları geliştirme egzersizleri yer alıyor. İşte Kegel Egzersizleri

Boşalmayı Kontrol Etmek

1.ÖNCE KASLARINIZIN YERİNİ VE ÇALIŞMA BİÇİMİNİ BULUN
Boşalmayı kontrol eden kaslarınız, tuvaletinizi tutmak için kullandığınız kas gruplarıyla aynıdır. Tuvaletinizi tutmaya çalıştığınızda ya da bunu taklit ettiğinizde fark edeceğiniz üzere bu kaslar, testisleriniz ile anus bölgesinin arasında bulunuyor. Şimdi birkaç kez kendinizi kasın ve PC kaslannızın yerini bulun.

2.ŞİMDİ EGZERSİZ ZAMANI
Kaslarınızın yerini ve çalışma biçimini tespit ettikten sonra şimdi sıra o kas- larınızıı, aynı spor salonundaki gibi setler ve "tekrarlarla güçlendirmede. Her birim «egzersiz esnasında pelvıs tabanı kaslarınızı 3-10 saniye süreyle kasın ve bu kadar bir süre ara verin. Bunu arka arkaya 5-10 kez uygulayın. Bu birim .egzersizi günde beş kez yapmanız, sitfin egzersizlerden maksimum fayda görmenizi sağlayacaktır.

Diğer Makaleler

Ptt Kargo UPS Kargo Visa Card MasterCard Valid W3C Geciktirici